Ne Olacak Bu Yedek Parça Fiyatları ?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi kısaca, ne birbirimize nede devletimize güvenimiz kalmadı. Düşünsenize millet sıfır araba alıyor ve boya kontrolü yaptırma ihtiyacı duyuyor.

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyatların yüksek olmasını eleştirebiliriz fakat, yedek parçaların ellerinde bulundurmaması konusunda tek suçluda servisler veya sanayideki esnaf değil. Sonuçda fitil 3-5 ayda bir veya yılda bir değişen parça değil. esnafda bu tür parçaya para bağlamayıp sipariş üzerine getirtiriyorlardır.

ozaman suçu birazda kendimizde aramamız lazım. fitil konusunu örnek verecek olursak, fitille ilgili bir sıkıntınız var ise neden kış gelmeden önleminizi almadınız.
kışa kadar birşey yoktu hocam. mesela tam zamanını unuttum ama 1 hafta önce yıkattığımda sorun yoktu 1 hafta sonra o sorun çıktı. benim ihmal ettiğim yok. (ayda 2-3 sefer araba yıkatan birisiyim. öyle olsaydı. önceden bu sorun çıksaydı, önceden yaptırırdım kışa kadar beklemezdim.)

Antalyada eski sanayi ve yeni sanayi var. ve sayısız dükkan var. çok büyük yerler.
eski sanayi dedikleri yerde fitilin yan sanayisi bile yoktu. yeni sanayi dedikleri yerde yan sanayisini taktırdık.

sadece arka bagaj fitili değil.
küçük torpido gözü yok. (eski ve yeni sanyide yok. günlas opeldede yoktu.)
büyük torpido gözünün 2 adet tutma yeri oda yok. 1 tane taktılar diğeride olmadığı için yapıştırdılar.
astra g hb tavan anten ve su fışkiyesi yok. (antalyada yok.)
astra g hb cam sileceklerinin orjinalleri yok. (eski sanayide yok.)
orta dikiz aynasına 150 lira dediler. onunda çoğu yerde orjinali yoktu. 2. el almak zorunda kaldım.
otomotik cam düğmeleri (eski sanayide yoktu.) 1 haftaya getirteceklerini söylediler. hatta yan aynaları değiştireceklerdi nerdeyse, yeni sanayide buton taktırdık düzeldi.
yine tavan anten lastiği kopmuş artık. onuda dolandırdılar bu lastik dediler 15 liradan sattılar olmadı. başka yerden aldık. akşam 7 olduğu için dükkanı kapatmış gitmiş adam iade edemedik.

çoğu parça yok hocam.
mantıken Her şehirde 1 saat uzaklıkta en geç 1 saat uzaklıkta mesela büyük parçacılar olması lazım. ordan bazı şeyleri teğmin edilmesi lazım.
ben mi yanlış düşünüyorum.
birde geneli dolandırıcı olmuş durumda. :(

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tabi bir de o durum var. Toplum olarak paranoyak olduk. Eskiden böyle şeyler yoktu. Aldığımız gıda ürünlerinden, ev eşyasında, giyeceklerden bile korkar olduk.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi harbiden paranoyak olduk. yapılan her iyiliğin altında bi kötülük arıyoruz.

Nasıl olacak bilmiyorum fakat, toplum olarak bi şekilde bunu kırmamız lazım.

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi harbiden paranoyak olduk. yapılan her iyiliğin altında bi kötülük arıyoruz.

Nasıl olacak bilmiyorum fakat, toplum olarak bi şekilde bunu kırmamız lazım.
yanlış anlamayın ama, evet hocam ilk önce kendimizden başlamalıyız. yorumlarımı okudunuz mu ?
ben ihmalkar birisi değilim. :( yukarıdaki yorumumu okuyunuz.
( ben ihmalkar birisi değilim nerdeyse beni suçlayacaksınız ? neden önceden fitili değiştirmedin gibi )
zaten arka bagajdan su geldiğini son yıkatmamda gördüm ertesi günde değiştirdik.

mesela size 2-3 sefer mesajda sordum. o ses nasıldı ? benzin pompasının sesi nasıldı dedim ?
ben sanayiye gittiğim zaman, mesela ses var ses geliyorr ses geliyorrrrrrrr dedim ne oldu ? sanayiciler takmadı sonra yolda kaldım. sonra 3-5 ay sonra durumu sizden öğrendim. meğerse o duyduğum ses benzin pompasının bozulacağına işaret miş.

burda sanayideki uğradığım gerek yağ değişimi, gerek aracın altından tekerlere giden bir parçanın değişimi bunlar yapılırken en az 10 dükkana girip söyledim. kimse o sesi umursamadı.

çok dikkat eden birisiyim. benzin deposunu yarımın altına düşürmüyorum.

Son düzenleme:

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet ben senin mesajlarını okudum. Senin çekmiş olduğun sıkıntıları inan zaman zaman hepimiz çekiyoruz. Ustalar bir çok sorunu deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışıyorlar burda hemfikiriz. Ancak sen her parçayı bulabileceğimiz yerler olması lazım diyorsunya, malisef böyle bir durum yok. Arz ve talep meselesi, nadiren talep olan malzemeyi getirmiyorlar. Esnaf gözüyle baktığında onlarda haklı neden para bağlasınlar.

Bende küçük bir ilde yaşıyorum, ben parçaları internetten alıyorum.

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet ben senin mesajlarını okudum. Senin çekmiş olduğun sıkıntıları inan zaman zaman hepimiz çekiyoruz. Ustalar bir çok sorunu deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışıyorlar burda hemfikiriz. Ancak sen her parçayı bulabileceğimiz yerler olması lazım diyorsunya, malisef böyle bir durum yok. Arz ve talep meselesi, nadiren talep olan malzemeyi getirmiyorlar. Esnaf gözüyle baktığında onlarda haklı neden para bağlasınlar.

Bende küçük bir ilde yaşıyorum, ben parçaları internetten alıyorum.
evet hocam, yalnız ben büyük bir şehirde oturuyorum. burdaki sanayilerin büyüklüğünü görseniz şaşırsınız. heleki yeni sanayi. bildiğin bir ilçe.

2. el çıkma parçacılar resmen mafya.
neden derseniz onuda anlatayım.
küçük torpido gözü dişi kırılmış değişecek neyse aradık opay opeli. opay oeplin sahibi bize dediki, evet gelin. tamir ederiz yada çıkma alırız dedi. bizde ona güvenerek 30 km git 30 km gel yolu onun o lafına gittik. neyse dükkana girdik telefonda dediğini yapmadı. 2 saat bekletti bizi başka araçlara baktı. daha sonra dediki USTA ya bunun çıkmasıda yok orjinali 480 lira getirteyim mi dedi. bizde çıktık gittik. kendi imkanlarımızla başka opel servislerine baktık sonra çıkmacılara.
çıkmacılara yeni düşmüş 2 opel vardı. o gün düşmüştü. ikisininde küçük torpido gözü yoktu. 2 eleman vardı bir tanesi dediki sizden önce kısa boylu bir adam gelip torpido kapağını aldı dedi. öbürüde dediki size satmayız zaten. neden dedik birşey söylemedi. (opay opelin sahibi kısa boylu)

yani şu şöyle oluyor, opay opel sahibi çıkmayı aldı. bize orjinal getirtecem diye bizi 1 ay yada 1 hafta oyalacak daha sonrada bize 480 liradan 20 liraya aldığı torpidoyu bize satacak.

daha öncede 2-3 sefer çalışan parçayı değiştirmişdi.

başka bir opel servisine bu durumları anlattık. Onlar mafyalaşmış şekilde çalışıyorlar. onlara laf söylenmez. normal adama parça satmaz dediler.
---

ben böyle esnafları haklı bulmuyorum bulamıyorum.

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GooglePoint2.jpg

yukarıda gördüğünüz büyük binalar, hepsi sanayi sitesi, hepsi sanayici. olmayacak parça yok ellerinde. ufak parçaları getirtebilir ellerinde stoklayabilirler. çok büyük bir sanayi orası. sokak sokak ayrılmış durumda. her bir sokak 100-200 metre

5019 - 5020 - 5050 sokak falan yazıyor ya. işte o gördüğünüz binaların her birisinin arası 100-200-300 metre gibi birşey. insan kayboluyor içinde.

en az 10-20 tane opel servisi var.

mustafa57 tam olarak benim mesajlarımı okursanız beni anlayacağınıza eminim. şu grafik bile herşeyi anlatır.
neredeyse koskoca mahalle, bir ilçe kadar olmuş, şehir dışına kurulmuş antalya yeni sanayi denilen yer çok çok büyük.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet, böyle esnaf geçinenleri hiç birimiz haklı bulmuyoruz, böyle haysiyetsizlere param nasip olacağına , o parçayı almam daha iyi. benim parça temini ile ilgili söylediğim normal esnaflar için geçerli.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet ben seni gayet iyi anlıyorum, malisef elden birşey gelmiyor. Ben sorunumu internetten alış veriş yaparak çözdüm.

Mesajlarımda seni rencide ettiysemde , kusura bakma Hakkını helal et. iyi geceler.

Not. İnternette referansı yüksek olan firmalar buldum , opel varken Alıuçlar otomotiv (opelparçacı), toyota da da ist. bi firma var int. üzerinden satış yapmıyorda telefonla arıyorum. adamı aradım para havale yapmadan bile parçaları gönderdi. Şükürler olsun böyle dürüst esnaflarda var. Rabbim hepimizi gözünü para bürümemiş hayırlı insanlarla karşılaştırsın.