Navitech teyp radyo frekanslarını çok geç buluyor!!

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni bi teyb aldım. navitech tdc 4060 modeli.ses kalitesi gayet başarılı fakat radyo frekanslarını çok geç buluyor.İleri tusuna basıyorum 15 sn filan geçiyor ekranda da search yazısı var frekans bulmaya çalışıyor.sonunda buluyor ama ... Sorun nerede olabilir ?bağlarken anten girişi ile ilgili sorun oluşmuş olabilir ?

Birde teyp kontağa bağlı. bunu nasıl değiştirebilirim ?

Teşekkürler ..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
anten sorunu olsa hiç bulmaz.yani acaba bulamadığı kanallar var mı? onu kontrol et öncelikle.
kontağa yapılan bağlantıyı kendin mi değiştireceksin? eğer öyleyse ana ünitenin bağlantı şemasını yayınlarsan daha kolay yanıt verilir.

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulamadığı kanallar da var . ve en kötüsü de buldugu frekansları da çok geç buluyor.önceki orj. teypte hiç böyle bir sorun yoktu.cihazda bir arıza olabilir mi ?

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende navitech kullanıyorum cok hızlı :confused:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
cihazda değil de anten bağlantında sorun var gibi.
kontrol etmek lazım komple.cihaz anten girişindeki sokete tam oturmamış olabilir anten bağlantın.

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cihazda değil de anten bağlantında sorun var gibi.
kontrol etmek lazım komple.cihaz anten girişindeki sokete tam oturmamış olabilir anten bağlantın.

Ok. bende aynı fikirdeyim.onu kontrol edicem hemen .

peki teyb şuan kontaga bağlı onu nasıl değiştiricem ? önceki teypde de aynı soketleri kullanılıyordu yani bi değişiklik yoktu o aküye bağlıydı direk.naviteck kullanıcı kitabında bir not yazıyor bunla ilgili aynen yazıyorum:

not:(konnektör A no.7 ) otomobil uzun süre kullanılmadıgında oto aküsünün zayıflamasını önlemek için kablo oto kontak anahtarına bağlanmalıdır.

kuollanıcı kitabında bu yazı var. ve bu kablonun da 12v(kontak anahtarına) diye yanında bi açıklaması var.bunu nasıl halledebilirim .

Teşekkürler..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bağlantıyı kendin mi değiştireceksin?
navitech cihazın 12v ucu senin sokette kontak beslemesine denk geliyor.aracın sokette hangi uç aküden geliyorsa cihazın soketindeki bağlantıyı oraya almalısın.
çok zor bir işlem değil ama bu konuda tecrüben yoksa bir oto elektrikçiye yaptır derim.5 dakikalık bir işlem ve çokı bir ücret de almazlar.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de tdc 4050r var
benimkide aynı
geç buluyor
hatta bulamıyor

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugun teybi söktüm yerinden. anten girişini çıkardım taktım iyice ittirdim sonuç aynı? anten ile giriş yeri arasında da bi aparat var demir. onu da ittirdim çıkardım taktım fakat aynı...