navigasyon opel dvd

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Selim cihaz sendemi geldimi.
yapılanları bi liste olarak yazsan.
bakalım eksik bişi varmı.
Benim bildiğim sen karta attığın navinin yolunu tanımlyamıyorsun cihaza.
tanımlyamadığın için açmıyor.
işletim sistemi ne var cihazda biliyormusun.
yol taımlama yoksa açılışta startup klasörüne bakıyodur belki
yada TC ile işletim sistemi dosyalarına girmeyi denedinmi.

Son düzenleme:

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi sana misafir olarak gelecek cünkü halledemedim bu işlerden hiç anlamıyorum pazartesi elimde olur burada navi işinden anlayan bir usta bulduğumu tahmin ediyorum o da bu cihazların garantili tr. garantili olanlarını satıyor getir bakayım dedi olmazsa size göndereceğim.ilk igo8 haritasını taktığımda ekran kalibrasyon ayarı geldi windows yazısı birkere ekrana geldi arasından farklı dosyalar göründü ama direk eror verdi. birdahada o pozisyonu yakalayamadık.ve haliyle haritayı biraz kurcalayınca tamamen iptal.kullandığım cepmap yani başersoft firmasını aradım eğer bizim cepmap haritasını bilgisayara kopyaladıysan lisansı iptal edilmiştir dedi.herhalde yeniden yeni bir cepmap proğramı bulup kullanacağım ama kullanımı igo8 gibi kolay deyil cepmapın bazı fonksiyonlarına girmek için iki hatta üç işlem yapmanız gerekiyor buda arac kullanırken sıkıntı oluyor fakat igo8 bu sıkıntı olmuyor.sonuç casca 3038 model opel dvd nav tuşuna basınca direk haritayı acmaya calışıyor navset ayarı olmadığı için yeni haritayı tanıtamıyorum. çinle görüşmüşler sürekli yeni cıkan versiyonunu satmaya calışıyorlarmış navset ayarı ile bilgi vermemişler

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
selim ozaman haritanın default ayarı var. yani sana ilk gelen sd kartta kayırlı program yolu. değişik varyasyonlar dene.
şöyle yap

igo8i farklı yolar göstererek sd karta at. önce sd kartın kök dizinine igo8 kılasörünün içeriğini kopyala. kök dizinden igo8 çalışacak halde olsun
devamında igo8 diye bir kılasör oluştur ona at. igo8exeyi kopyala farklı isimle ver. nav. navigation igo gibi bunun hepsini bir kerede dneyebileceğin gibi farklı farklı denemeler de yapabilirsin. anladığım kadarıyla cihaz çalışacak.
iGO8 IGO8 gibi ismlendirmeler de dene. cihaz varsayılan navigasyon yolunu arıyor bulamıyor gibi göründü gözüme.
bir de gittigidiyor ve sahibindende satan kişiler var. onlarla temas kur. geçen yıl bu cihazlarda sorun yaşadıklarını biliyorum. bakalım nasıl çözmüşler.

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sözberk dediklerini uygulayacağım sahibinden com dakileri aradım onlarda nav set tuşu var ama opel astra dvd alan arkadaşa ulaşamıyorum burada navitec mi ne bu cihazlardan satan ve araca monte eden yer buldum yenimahallede melodi...eloktronik onlarda bu sıkıntılı cihazları biliyorlar cihaz pazartesi elimde olur sözberk yazdıklarını not aldım aynen ileteceğim olmazsa eski proğram calışmış igo8 halledemezsem satıp yenisini almayı düşünüyorum

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sözberk harita yazılımını denedik yeni proğramı eski proğram gibi tanıttık yeni harita geliyor örneğin navtec başla bitir tuşu cıkıyor başla tuşuna basınca eror veriyor uzunca birde yazı cıkıyor şimdi onu halletmeye calışıyoruz ankarada bu işten anlayan usta bulduk cok şükür senin ve cengiz abinin dediklerini uyguladı cinden gelen mesajda com ve port ayarlarını 1 yap diyor cekik gözlü bayana bir türlü yazdığım halde anlatamadım naviyi tanısa veya acsa zaten ayarlıyacağım diyorum hala port ve com 1 diyor neyse cözeceğiz uğraşıyoruz eski cepmap proğramını usta calıştırdı yeniside deiğim gibi çalışıyoruz

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözemediysen Orj çalıştrdığı program yolu ne ise
IGo8 isimlerini değiştrerek yolu aynı yap.
O kendi programını açtığını sanar ama IGO yu acar.
tam acacak giriş yapıyor haritaya gecerken eror veriyor

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et