Nasıl marş yapıyorsunuz?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen kurt düşüreyim secici bozulmuş selenoid ib üzerindeki eksoz rulman ı yanmış kablolar oksitlenmis kısa devre yapıyor

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben park ederken genelde 1 ve 2 veya R de bıraktığımdan illaki debriyaja basmış oluyorum. Yeni nesil manuel viteslilerde zaten debrijaya basmadan marş basamıyosunuz Astra J 1.3CDTI test videosunda görmüştüm.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yeni nesil araçların birçoğunda bu özellik var zaten. Kullandığım araçlar içinde AUDİ A8, Cruze, Astra J, Hyundai Excell bu özellik vardı.

Hyundai Excell sürpriz oldu. 1991 modeldi ve ilginç bir biçimde debriyaja basmadan çalışmıyordu. :)

Gerçi üreticiler bu özelliği neden yapıyor tam olarak bilemiyorum ama çocuk kilidi gibi bir tanıtım yapıyorlar. Hani eskiden asansörlerin tuş takımlarının üst kısmına çocukların erişemeyeceği bir yere ayrı bir buton koyarlardı ve ona basmadan çalışmazdı ya, bu da ona benzer bir mantık sanırsam... Tabii mutlaka marşa da etkisi olsun diye düşünmüşlerdir. Çocuk kilidi işin biraz göz boyama tarafı...

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaja basmadan ben çalıştırmıyorum :) alışkanlık işte debriyaja basmadan stop da edemiyorum :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaja basarak çalıştırırım. volanın yükü alınması için...

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
Alla alaa, ben de hiç debriyaja basmam, boştayken çalıştırırım, debriyaja basmak faydalıysa beynimin "araç çalıştırma talimatlarını" upgrade edeyim bugünden itibaren :D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne güzel işte, 2-3 kişide olsa bu konu sayesinde artık debriyaja basarak çalıştıracak..
Ne mutlu :)