Astra H Marş Kesme Sorunu Hakkında

Prof.Farox

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle hepinize iyi forumlar opel sever olarak yaklaşık 10 aydır kullandığım Astra H 2006 1.6 Twinport Easytronic aracımda şöyle bir sorun var,

Araç arada sıradan her zaman değil marş basarken marşı bırakıyor ve tekrar basınca marş çalışıyor ve araç çalışıyor, marş motorunu komple orjinal valeo ile değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor arızaya geçince tech 2 ise arıza olarak sistem voltaj arızası veriyor sorunu kimse çözemedi hatta marşa aküden direkt role bile taktık sorun aynı neden kaynaklanır bilinmiyor yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim,

Not: aracımn motor beyni daha önce değişti arızalı olduğundan ama eski motor beyninde de aynı sorun vardı yapıyordu

Not 2: Marş kesince her zaman sistem voltaj arızası vermiyor kafasına göre yapıyor ama son 3 gündür kesme yapmadı eli kulağında keyfini bekliyoruz.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
marş otomatiğine bakıldı mı

Prof.Farox

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marş otomatiğine bakıldı mı

Marş komple değiştirdim sonuç değişmedi, arıza kodu olarak bugün yine yaptı şanzıman p1700 arızası kaydetmiş ama arıza yanmıyor aralıklı arıza yazmış birde sistem voltaj arızası atıyor sürekli bir arıza değil ama arabadan soğudum sırf bu yüzden bu arabadan anlayan usta bulmak zor dün bir ustaya sordum kontak termiği olabilir dedi, bilmiyorum ne yapacağım ustalardan yardım bekliyorum

Prof.Farox

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel..

Erdeniz Umman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam arızanız düzeldi mi? Ne yaptınız, bende de benzer bir sorun başladı. Marşa basınca bazen 2 saniye sonra marş kesiliyor.

STARWARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam öncelikle geçmiş olsun. ben de de aynı sorun var ancak benim araba marşı yarıda bıraktığında şanzuman F yanıp sönüyor, yok bilgisayarındaki anlık yakıt göstergesi de f gösteriyor araç bir süre çalışmıyor. baya bi arıza kodu veriyor. http://www.opelim.net/forums/teknik...yarida-kesiyor-sonrasinda-coklu-arizalar.html linkin de ben de bir konu açmıştım arıza kodları orada yazıyor.bir çözüm bulduysanız paylaşırsanız sevinirim hocam..

max_tork

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özelikle marş otomatiğine bakılması lazım marş motoru değil ufak bir parça marş motorunun yanında elektrik çı ustanız marş motorunu çıkartsın araç dışında iken akım versın arızayı görecektir kendisi kolay gelsinnn...

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle kontak termiğine bakınız %90 termik,ucuzdan pahalıya doğru çözüm aranabilir ,parça maliyeti ucuz takmak el beceriniz varsa sıfır maliyet.