Müthiş Güzel Bir Soru

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeri gelmişken sorayım.Mesela yokuş aşağı 120 ile giderken ayağımı gazdan çekiyorum.Anlık tüketim 0 olması gerekirken saçmasapan (3.4 ,2,3 , 1,2) gibi değerler çıkıyor.Bunun nedeni nedir?Bu her zaman olmuyor.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi araçta herhangi bir hata da olmuyor.Gaz pedlı takılıyor desem o da değil hissedilirdi :(

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektronik gaz pedalı konum hatası veriyor olabilir. gazdan ayagınızı çekince aracın yavaşlama düzeyi ne durumda.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi araç yavaşlamıyor hızlanıyor çünkü hep yokuş aşağı yapıyorum gaza basmama işlemini.Bu hata tech 2 de çıkar mı?Geçenlerde baktık hiçbir arıza yok.Bunu da her zaman yapmıyor.Biraz gaz veriyorum tekrar ayağımı çekiyorum 0 a düşüyor.

Son düzenleme:
S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Abi araç yavaşlamıyor hızlanıyor çünkü hep yokuş aşağı yapıyorum gaza basmama işlemini.Bu hata tech 2 de çıkar mı?Geçenlerde baktık hiçbir arıza yok.Bunu da her zaman yapmıyor.Biraz gaz veriyorum tekrar ayağımı çekiyorum 0 a düşüyor.
aynen öyle, kendin cevaplamışsın :)
cut off un devreye girebilmesi için gerekli olan kompresyona geçme işinin başlaması için ayağını gazdan birden çekmen gerekiyor, bende de öyle, yavaş yavaş bırakırsan gazı devreye girmeyebiliyor, bendeki telli sistem gaz pedalı, elektronik gaz pedalı ile ilgili olacağını düşünmüyorum, öyle olsa benimkinde olmazdı aynı durum...

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle, kendin cevaplamışsın :)
cut off un devreye girebilmesi için gerekli olan kompresyona geçme işinin başlaması için ayağını gazdan birden çekmen gerekiyor, bende de öyle, yavaş yavaş bırakırsan gazı devreye girmeyebiliyor, bendeki telli sistem gaz pedalı, elektronik gaz pedalı ile ilgili olacağını düşünmüyorum, öyle olsa benimkinde olmazdı aynı durum...
Abi bu duruma hiç dikkat etmemiştim en kısa zamanda deneyeceğim.