Muayeneden geçemedim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç muayenesi sırasında tespit edilen her türlü hatalı bulguya, hatalı yerin özelliğine göre belli bir tolerans payı uygulanır. En bakımlı araçlarda bile kontrolü yapılan aksamlarda (sağ/sol ya da ön/arka) eşitlik yakalanamıyor, mutlaka belli oranlarda sapmalar oluyor :(.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araç muayenesi sırasında tespit edilen her türlü hatalı bulguya, hatalı yerin özelliğine göre belli bir tolerans payı uygulanır. En bakımlı araçlarda bile kontrolü yapılan aksamlarda (sağ/sol ya da ön/arka) eşitlik yakalanamıyor, mutlaka belli oranlarda sapmalar oluyor :(.

Son muayene de abim bende aracın içinde idim o özellikle fren ölçmek için kullandıkları sistem acayip bir şey... resmen milimetrik bir ölçüm yapıyor. Benim aracım da sapma vardı. Ama sanırım senin dediğin gibi onun da bir limiti var. Çünkü o cihaz aşırı sapma durumunda manyak bir ikaz sesi çıkarıyor... ahan da sen geçemedin der gibi :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim 50 senelik emektarın sol arka kampanası sağa göre daha sıkı, dolayısı ile frene bastığımda aracı ilk önce hafiften sola doğru çekiyor sonra çekme düzeliyor. Hangi frenciye gittiysem yüzüme karşı durum normal dediler ama eminim içlerinden de sen kılsın demişlerdir. Bu çekme nedeniyle korka korka TÜV'e gittim, araç muayeneden geçti. Arka aks fren değerleri doğal olarak birbirinden farklı olarak tespit edilmiş ( % 6 kadar), bu durumu görevliye sorduğumda "bu yaştaki bir arabada bundan iyisi Şam'da kayısıdır, bu değerler bir çok yeni model araçlarda bile olmuyor" dediler :)

tncyokr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tuncayokur.wordpress.com
nadir bey böyle bir risk alamam
aracımı 2 kere frenciye götüreceğim varsa eksiği gediği yaptırıp gideceğim muayneye bir geçsem kafam rahatlayacak gece uyku girmiyor gözüme aldıkları para haram olsun ne diyim
frenlerin taş gibi dediler birde yazıklar olsun ya

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun insanın ömründen ömür gidiyor bu tarzişlerde ve cebide yoruluyor bence frencye tekrar gidip sen nasıl iş yapıyorsun diye adama ekşiyin adamın test cihazında sorun vardır kesin

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren ayarını mutlaka yaptırın ve teçhisatı olan birine götürün.Muhtemelen arka frenlerdir ama ön arka ikisine baksın