Muayeneden geçemedim

tncyokr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tuncayokur.wordpress.com
arkadaşlar bugün 1997 opel combo b 1.4 lpg'li aracımı kuzenim [MENTION=58542]ahmetokur[/MENTION] ile birlikte kayseri güneşli muayene istasyonuna götürdük

ondan öncesinde ise sanayide fren ayarı far ayarı gaz sızdırması var mı kontrol ettirdik yaklaşık sanayide 70-80 tl gibi bir para harcadık

ardından muayene istasyonunun yolunu tuttuk.
aracım 2 ağır kusur sebebiyle muayeneyi geçemedi.

1- ayak freni 2.aks sapması: sanayide frenciye arabamı götürdüm frenci sorunsuz geçer dedi ama muayenede sapma tespit edildi. sorun frenci de mi muayene de mi bilmiyorum bu frenciler nasıl iş yapıyor haksız yere para kazanıyorlarsa Allah haram zıkkım zehir etsin

2- lpg montaj tespit tutanağı gerekli: aracımın lpg tüp kazanını 1 hafta önce sıfırıyla değiştirdim. gitmeden önce tüp kazanını taktırdığım yere uğradık adam sıkıntı yok hemen geçer muayneden dedi. ama lanet olsunki böyle bir sebepten muayneden kaldım.
İşin ilginç tarafı muayeneden sonra tüp takılan yere gidip böyle bir tutanak istediğimde yok bende nasıl vereyim tarzı cevaplar verdi bizde tüp kazanını söktürme + para iadesi kararı aldık. şimdi yetkili bir bayi bulup tespit tutanaklı kazan taktıracağım. madem tespit tutanağı veremeyeceksin neden beni mağdur ediyorsun. gerçekten bu ülkede işini düzgün yapan esnaf sayısı çok azaldı.
bugün çektiğimiz eziyetlerin haddi hesabı yok.
sizde dikkat edin arkadaşlar. usta dediğiniz kişiler herşeyden önce İNSAN olsun

saygılar, tuncay

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Fren ayarlarınızı yapan yerin fren test cihazı var mıydı Tüv'ün cihazı gibi? Eğer o test cihazına sokmadan el kararı yapılan ayarlar maalesef sağlıklı olmuyor. Diğer taraftan LPG sisteminin bazılarında (tank, beyni vb.) yapılan tadilatlar da belge lazım.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emek vermeden para alıyorlar, yazıklar olsun ya. Bugün yaklaşık 50 lira gaz yaktık arabayla ordan buraya koşturarak. Sanayi esnafından soğuduk bugün adeta. Adam resmen frenlerin taş gibi dedide frenlerden kaldık ya la...

Geçmiş olsun. Fren ayarlarınızı yapan yerin fren test cihazı var mıydı Tüv'ün cihazı gibi? Eğer o test cihazına sokmadan el kararı yapılan ayarlar maalesef sağlıklı olmuyor. Diğer taraftan LPG sisteminin bazılarında (tank, beyni vb.) yapılan tadilatlar da belge lazım.

Tabiki abi fren test cihazına soktular aynı muayenedeki gibi.
Ama muayneden çıkışta kağıtları karşılaştırdık, çıkan rakamlarla frencinin verdiği rakamların uzaktan yakından alakası yok...

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
peki, frenlere ayar dışında bi işlem yapıldı mı? balata çakma, yenileme vb.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2- lpg montaj tespit tutanağı gerekli: aracımın lpg tüp kazanını 1 hafta önce sıfırıyla değiştirdim. gitmeden önce tüp kazanını taktırdığım yere uğradık adam sıkıntı yok hemen geçer muayneden dedi ama lanet olsunki böyle bir sebepten muayneden kaldım.
İşin ilginç tarafı muayeneden sonra tüp takılan yere gidip böyle bir tutanak istediğimde yok bende nasıl vereyim tarzı cevaplar verdi............... .

Ne yazık ki bazı esnaflar müşterinden para alabilmek için bu tür işleri yapıyor. Ayrıca bir çok esnaf kayıt dışı çalıştığı için belge verememesi son derece normal, girişi görünmeyen bir mala satış sonrası nasıl belge düzenleyecekler ki? İşin komik tarafı bu durumu devlette çok iyi biliyor ama iş denetime gelince sıfır.

tncyokr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tuncayokur.wordpress.com
hayret edilecek bi durum yani bizde anlamadık abi frenciye yine teste sokturacağım sonra daha garanti olacak biryere teste sokturacağım
yoksa muayene ücreti yanacak bu işi bilmeyen esnaflar yüzünden

lpg nin çözümünü buldum 130 tl ye tank ve lpg montaj tespit tutanağı vercek lovato servisi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hayret edilecek bi durum yani bizde anlamadık abi frenciye yine teste sokturacağım sonra daha garanti olacak biryere teste sokturacağım
yoksa muayene ücreti yanacak bu işi bilmeyen esnaflar yüzünden

lpg nin çözümünü buldum 130 tl ye tank ve lpg montaj tespit tutanağı vercek lovato servisi

Fren konusunu dert etme yaptırdım de... gir... bakan bile olmaz... ;)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
En çok dikkat ettikleri konu frenler. Frenden kalan bir aracı, asla tekrar test etmeden onaylamazlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu durumda alacağı riskin karşılığında 159 TL yanabilir.

Abi geçen bir arkadaşın aracına da ağır kusurlar yazmış ve sonrasında bakmadan geçirmişlerdi. Bende ondan dedim. Ama frenler de her zaman bana göre sapmalar olur. Sapma olmayan fren bana göre çok zor.