muayene hk.

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nazım Bey, 10 arkadaşım varsa 9u geçti yaydan teki geçemedi. Adam elini lastik ile çamurluk arasına sokmuş, bu el buraya girmiyor diye bıraktı çocuğu. Ben olsam şansımı denerdim.

benım aractada elını lastik - çamurluk arasına sokmaya çalışırsa gırmez. benım cekınme sebebım jantlar buyuk 16 ınc. ondan bırakırlar sanıyorum ama dediğiniz gibi gidip bi deneyeyim olmadı orjinal yayları takar bir daha giderim. gitmeden bir dua edeyimde muayene yapan fazla kurcalamayan biri olsun.

yorumlar için teşekkürler.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantlardan geçmesi arabanı muayene eden kişiye göre değişir. lpg içinde proje ve faturanı almışsın. ayrıca makine mühendisleri odasından sızdırmazlık raporunu ve söförler cemiyetinden ek1 belgesini de götürmeyi unutma. ayrıca ilkyardım çantanda iki tane reflektör olacak yeni kanuna göre. ama hafif kusurlu geçer onda sıkıntı olmaz.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı muayeneye götürmek için eksik olan işlemleri yaptırdım. lpg için proje ve fatura aldım. amerikan park ve zenonları söktürdüm. kafama takılan son konu jant-lastik. muayeneden geçermi diye düşünüyorum. bazısı geçer merak etme diyor bazısıda orjinal yayları takman lazım diyor. spor yayla muayene işlemi yaptıran yada konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi. 2 defa gitmeyelim muayene istasyonuna he birde samandıra yada dudullu istasyonuna gitmek istiyorum.

3. mesajda geçtiğimi belirtmiştim(jant+coilover) her hangi bir sorun olmamıştı arka koltuğa bütün ilk yardım setini ve çanta içeriğini yaydım bütün emniyet kemerlerini de girmeden önce kilitledim ve aracın girip çıkması tam 5 dk sürmüştü

Son düzenleme:

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantlardan geçmesi arabanı muayene eden kişiye göre değişir. lpg içinde proje ve faturanı almışsın. ayrıca makine mühendisleri odasından sızdırmazlık raporunu ve söförler cemiyetinden ek1 belgesini de götürmeyi unutma. ayrıca ilkyardım çantanda iki tane reflektör olacak yeni kanuna göre. ama hafif kusurlu geçer onda sıkıntı olmaz.

Evet muayene eden fazla kurcalamazsa geceriz diye dusunuyorum bende. Sızdırmazlık raporunu istasyonlar yapmaya basladi diye biliyorum ben yinede gitmeden sorarim. Ek 1 ide istasyonun orda dolduranlar var onlar halleder. Ilkyardim kutumda var zaten.

Tesekkur ederim.

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah 4 e kadar acik olan istasyonlardan (samandira-hadimkoy) netten baktim ama muayene alamadim. Nasil alindigini bilen varmi acaba.

oceanfoam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3. mesajda geçtiğimi belirtmiştim(jant+coilover) her hangi bir sorun olmamıştı arka koltuğa bütün ilk yardım setini ve çanta içeriğini yaydım bütün emniyet kemerlerini de girmeden önce kilitledim ve aracın girip çıkması tam 5 dk sürmüştü

Tesekkur ederim senin yaptigin gibi yaparim bende.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
lpg faturasını almanız önemli değil. tum lpg takan yerlerden KDV sini verip faturasını alabilirsiniz. önemli olan projesini almak. onu zor verirler gibime geliyor. mercek far ve xenon far içinde kaygılanmayın. mercekte xenon far geçiyor. amerikan parkta sinyalleri yaktığınızda belli oluyorsa oda sorun olmuyor. ama belli belirsiz bir sinyal varsa sıkıntı çıkarabiliyorlar. yay amortisör ve çelik janta birşey demiyorlar. bakanlar bile orjinal olup olmadığını anlamıyorlar. sadece yürüyeninin düzgünlüğüne bakıyorlar. rotiller aks kafaları salıncak burçlarında boşluk yoksa, dreksiyon kutusundan, motordan, varsa turbodan yağ sızıntısı veya terleme filan yoksa sorun olmuyor direk geçiriyorlar. birde benim tavsiyem mutlaka aracınızı güzelce yıkatın altını üstünü. bakımlı arabalara daha töleranslı oluyorlar. :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
far ve xenon far içinde kaygılanmayın. mercekte xenon far geçiyor.

Xenon da, Otomatik yüksek ayarı olmayınca ağır kusur geçmiyor. Tecrübe ile sabittir, forumda da konuları vardır. Zaten TüvTurk listesinde de ağır kusur geçiyor. Ben geçtim, geçerim diyorsanız, ne mutlu.