motosikletleri farkedin!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Trafikte kurallara uymak, saygılı olmak için araçların teker sayısının hiç bir önemi yoktur. Konuya sadece trafik kuralları olarak bakarsak hata yaparız, teker sayısı 2 den fazla olan araç sürücüleri sanki kurallara daha mı çok uyuyorlar. Bir motorsikletin benim aracımın sağından veya solundan geçmesi hiç önemli değil, çünkü sağdan veya soldan geçmeyi ben de yapıyorum. Hatta öyle motorsikletler varki benim onların arkasından gitmem neredeyse imkansız, maşallah uçak gibiler. Buradaki ince konu bazı motorsiklet sürücülerinin biraz daha saygılı, dikkatli ve bilinçli olmalarıdır. Özellikle motorcuların dikkat etmeleri gereken en büyük sorun, yolun en sağ şeridinde giden bir aracın asla ve asla sağından geçmemeleri gerekir, araç park edecek olabilir, toplu taşıma aracı ise yolcu inderebilir, sağa dönebilir. Bir diğer konu nedense bir çok iki teker sürücüsü kırmızı ışıkta durmazlar. Madem kırmızı ışıkta durmayacaksın, trafik kurallarını kabul etmeyeceksin o zaman trafikte de diğer sürücülerden saygı bekleme hakkın olmaz. Benim görebildiğim en çok sorun yaratan, can yakan konu bu ikisi.

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafikte kurallara uymak, saygılı olmak için araçların teker sayısının hiç bir önemi yoktur. Konuya sadece trafik kuralları olarak bakarsak hata yaparız, teker sayısı 2 den fazla olan araç sürücüleri sanki kurallara daha mı çok uyuyorlar. Bir motorsikletin benim aracımın sağından veya solundan geçmesi hiç önemli değil, çünkü sağdan veya soldan geçmeyi ben de yapıyorum. Hatta öyle motorsikletler varki benim onların arkasından gitmem neredeyse imkansız, maşallah uçak gibiler. Buradaki ince konu bazı motorsiklet sürücülerinin biraz daha saygılı, dikkatli ve bilinçli olmalarıdır. Özellikle motorcuların dikkat etmeleri gereken en büyük sorun, yolun en sağ şeridinde giden bir aracın asla ve asla sağından geçmemeleri gerekir, araç park edecek olabilir, toplu taşıma aracı ise yolcu inderebilir, sağa dönebilir. Bir diğer konu nedense bir çok iki teker sürücüsü kırmızı ışıkta durmazlar. Madem kırmızı ışıkta durmayacaksın, trafik kurallarını kabul etmeyeceksin o zaman trafikte de diğer sürücülerden saygı bekleme hakkın olmaz. Benim görebildiğim en çok sorun yaratan, can yakan konu bu ikisi.

Çok doğrudur abi...Teker sayısı asla fark etmez, fark eden tek şey karakter...! 3-5 kişi karatersiz yüzünden motorcular trafik canavarıdır, motor ölüm makinasıdır gibi gösteriliyor...Her alan da olduğu gibi motor camiasında da 3-5 karaktersizin yaşattığı olaylar tüm camialara mal ediliyor...
Hani buraya uyan harika bi atasözümüz varya ; Adın çıkacağına canın çıksın...
;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle. Hep bir bisiklet, motorsiklet hayali ile büyüdüm. Bazı yakınlarımız motordan düşüp yaralandı, ailem de iki teker tehlikeli diye almadı. Arkadaşların bisikletleri ile kullanmayı öğrendim, o yıllarda gerçekten çok zevk aldım. Şimdi ekonomik olarak alacak güçteyim ama sağlık problemi çıkınca vitesli baba bir motorsiklet kullanma şansım kalmadı. Herşey zamanında. Hevesi olanlar ertelemesin derim.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım elinize sağlık , motor yarışcısı bir abimiz vardı adamın kırılmadık kemiği kalmamıştı bir lafı var hiç unutmam''motorda kaputta sensin bagajda''

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok istememe rağmen motor almamamın tek nedeni kendimden değil diğer sürücülerden korkmam. Trafikte şerit değiştirirken koskoca arabayı farketmeyenler var, neyse ki bu kazalar ufark tefek kaporta hasarları ile atlatılabiliyor ki kaç kez başıma geldi. Aynı durum ben motor üstündeyken başıma gelse neler olurdu düşünmek bile istemiyorum...