motoru kucakladım!!!

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar uzun zamandır sitede yoktum. evlilik telaşı vardı koşturmaca bitti artık evliyim mutluyum :)

gelelim diğer konuya:
iki-üç ay kadar önce çeşme otobanda 170-180 giderken dikiz aynasında gri yoğun bir sis bulutu gördüm gaza yüklenince artıp gazdan çekince kaybolduğunu farkettim ama sağa çekemeden bir çatırtı koptu gitti...

uzatmayım sibop kırılmış pistonu dövmüş sonra piston sıkışmış biyel kolunu kırmış kırılan biyel kolu da yağ ve su kanallarının olduğu bi yerden delik açmış. Motor gitti komple.

ankara ostim'den motor bloku aldık tertemiz bir silindir kapağı bulduk yeni pistonlar siboplar vs. topladık ettik. ruhsat falan değişti tabi.

sebep sanırım bi türlü geçmek bilmeyen vuruntu idi. 1500 devir civarı motorda bir çatırtı vardı.

irmcher dereceli eksantriki şimdilik söktüm. sadece headers ve koniler var. sorunsuz biniyorum...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

komple motor 2.500 TL. (silindir kapağı krank mili biyel kolu yataklar dahil)
revizyon, kapakçı, tamirci, yeni piston sibop conta vs parça 1.000 TL.
nakliye masrafları ruhsat değiştirme mühendis proje onay vs. 700 TL.
ıvırı zıvırı toplam 4.500 TL yedi...

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle bir ömür boyu mutluluklar,bir yastıkta kocayın inşallah...
geçmiş olsun,tam düğün arefesi denk gelmiş motor işi

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eeeee babalar ne için var

dj_aktif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah mesut bahtiyar etsin.
Alper bey dereceli eksantrik kullanılan motorlarda bu sıkıntıyla sık sık karşılaşılıyor. Dereceli eksantrik sürekli ayar ister, eğer yapılmazsa bu gibi durumlarla karşı karşıya bırakıyor insanı. Dereceli eksantriğin rolanti bozukluğu, yerli yersiz stop ettirme vs... gibi yan etkileride olabiliyor. Aslında riskli bir seçim.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah mesut bahtiyar etsin.
Alper bey dereceli eksantrik kullanılan motorlarda bu sıkıntıyla sık sık karşılaşılıyor. Dereceli eksantrik sürekli ayar ister, eğer yapılmazsa bu gibi durumlarla karşı karşıya bırakıyor insanı. Dereceli eksantriğin rolanti bozukluğu, yerli yersiz stop ettirme vs... gibi yan etkileride olabiliyor. Aslında riskli bir seçim.

yoo ondan değil irmscher zaten rolanti bozmaz stop ettirmez. benim eski motorda illet bi problem vardı. normal eksantrikle de aynı sesi yapıyordu sök tak yaptık ikisini de denedik ordan biliyorum.

Osmanlı1299

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ilmedavet.com
öncelikle mutluluklar dilerim, hayırlı olsun.
sağlık olsun genç insanlarız Allah sağlık sıhhat versin, geçmiş olsun.