motorsikletler hayatımızı karartmasın

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kullanmayı seviyorum ama trafikte tahammül edemiyorum ve hep yol verip agırdan alıyorum ama ekmek parası için binenlerde var zevk için binenlerde
ALLAH korusun sakat iş iki teker.

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbulda motorlu kurye firması işletiyoruz..Dün gece yarısına kadar şişli etfaldeydik...Bir çalışanımız kaza yapmıştı..Mecidiyeköy sapağını geçmek üzere olan bir vatandaş son anda karar değiştirip orta şeritten en sağa mecidiyeköye girmeye çalışıyor..Büyük ihtimalle aynasınada bakıyor belki motoruda görüyor ama nede olsa o bir motor..Trafikte olma hakkı yok diye düşünüp kırıyor üstüne..Arkadaşımız şimdi hastanede..Ağır yaralı değil Allaha şükür..

Trafikte olan herkesin motorlarada diğer araçlara olduğu gibi saygılı ve dikkatli olmasını diliyorum..Nasıl yüklü bir harç kamyonunun önüne ona olan saygımızdan!! dolayı atlamıyorsak motorlarada aynı saygıyı göstermeliyiz...
büyük geçmiş olsun, inşallah kısa zamanda sağlığına kavuşup tekrar işine döner arkadaşınız.

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1990 yılında tüm dünyada yaralanmalara bağlı 5 milyon kişi ölmüştür. 2020 yılında ise beklenen ölüm 8.4 milyon kişidir. Trafik kazaları ülkemizde yaralanmalara bağlı ölüm nedenlerinin ilk sırasında yer alır. Motosiklet kazalarının tüm trafik kazaları içindeki oranı ülkeden ülkeye şehirden şehre değişiklik gösterse de, motosiklet kazalarında yaralanma olasılığı araba kazalarına göre çok daha yüksektir. Araba kazalarında yaralanma oranı %20 iken motosiklet kazalarında bu oran %80'in üzerindedir.

Motosiklet sürücülerinin trafik kazalarında araç içinde olanlara oranla 16 kat daha fazla ölüm ve 4 kat daha fazla yaralanma riskine sahiptir. çok dikkatli olmamız lazım değerli arkadaşlarım rakamlar görüldüğü gibi çok ürkütücü.

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gün Gecmiorki Aksarayda Motorsiklet Kazasi Olmasin hemen hemen her gün kaza oluyor yazik

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef hızla çoğalıyorlar. çoğu da dikkatsiz bir şekilde kullanıyor. ne kadar dikkatli olursak olalım onların dikkatsizliği başımıza dert açabiliyor. Allah cümlemizi bu tür kaza ve beladan korusun.

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorcuların felsefedidir zaten "hızlı yaşa , genç öl"
haklısınız ama büyük bir kısmı da kazadan sonra sakat ve felç kalabiliyor, Allah motorcuları da opelcileri de tüm insanları kazalardan ve belalardan korusun.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aksaray 112de 1 yılı aşkın süre görev yaptım.. kışın değil ama yazın berbat oluyor orası.. almancıların yurda dönüşü ile birlikte trafik keşmekeşi de başlıyor, araba motor kazalarıda..

en sık da nevşehir ürgüp göreme istikametine motorsikletleriyle giden gençler kazaya karışıyor. 1400cc lik motorsiklet gördüm ben yav. benim arabamdan daha güçlü olduğu gibi hepimizin arabasından da daha hızlı bir araç..

adam adana-mersin arasında 340 km gördüm dedi..