motorsikletler hayatımızı karartmasın

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili oto ve opelseverler, ülkemizde aşırı bir motorsiklet artışı mevcut, bu artışta fiyatlarının çok ucuz olması etken( 60 ytl aylıkla çin malı motorlar satılıyormuş), yalnız bu motorların çokluğu, çoğu kullanıcının ehliyetsiz ve kasksız olması, hızlı olmaları, genç yaşta ve heyacanlı olmaları, nerden nezaman çıkacaklarının belli olmaması vb. kaza riskini çok artırmaktadır:( . ve bu kazalar genelde ölümcül, sakat bırakan, çok azı kazazadenin tamamen iyileşebildiği kazalardır. Bundan dolayı şehiriçinde, mahalle aralarında, kavşaklarda mümkün olduğunca dikkatli ve yavaş olalım. kazalarda genelde onlar suçlu olmasına rağmen eğer motorlu ölürse ya da hayati tehlike alacak şekilde yatarak tedavi görürse bizler suçsuz olsakta bir mühdet hapiste kalıyoruz. Allah hepimizi korusun, saygılarımla.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum. Çok fazla tehlike arz ediyorlar bence emniyetin ehliyet ve kask konusunda çok sıkı yaptırımlar uygulaması lazım.

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence trafik zaten bunun farkında nerede polis görsem hemen bir motorlu çevirmiş baya sıkı tutuyorlar

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili dragon

Motosikletlere tahammül edemiyoruz gibi geliyor bana..
yazdıklarım genel olarak scooter tarzı motorlar için, büyük motorları kullananların büyük çoğunluğu profosyeneller zaten, 60 ytl taksitle satılıyor diye de yazmıştım zaten:(, sen de sanırım adapazarlısın? karamandaki yenikent hastanesi ne bir kaç gün arayla 2 motor kazası geldi, biri servise çıktı ama dalağı gitti, öbürü ise şu anda bana 10 metre uzakta hayat mücadelesi veriyor.

Son düzenleme:

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıklarım genel olarak scooter tarzı motorlar için, büyük motorları kullananların büyük çoğunluğu profosyeneller zaten, 60 ytl taksitle satılıyor diye de yazmıştım zaten:(

Ben diyorumki onlara alışmamız lazım.. 2 tekerliler ve bu avantıjlarını kullanmak istemeleri normal bence.. Çok dikkatli olmamız lazım.. En ufak bir dikkatsizliğimiz motosiklet sürücüleri için ölüm demek

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben diyorumki onlara alışmamız lazım.. 2 tekerliler ve bu avantıjlarını kullanmak istemeleri normal bence.. Çok dikkatli olmamız lazım.. En ufak bir dikkatsizliğimiz motosiklet sürücüleri için ölüm demek
:alkis: sonunda anlaşabidik :)

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıklarım genel olarak scooter tarzı motorlar için, büyük motorları kullananların büyük çoğunluğu profosyeneller zaten, 60 ytl taksitle satılıyor diye de yazmıştım zaten:(, sen de sanırım adapazarlısın? karamandaki yenikent hastanesi ne bir kaç gün arayla 2 motor kazası geldi, biri servise çıktı ama dalağı gitti, öbürü ise şu anda bana 10 metre uzakta hayat mücadelesi veriyor.
Bu arada kadran 210-220 iyi gidiyoruz maşallah!:eek:

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbulda motorlu kurye firması işletiyoruz..Dün gece yarısına kadar şişli etfaldeydik...Bir çalışanımız kaza yapmıştı..Mecidiyeköy sapağını geçmek üzere olan bir vatandaş son anda karar değiştirip orta şeritten en sağa mecidiyeköye girmeye çalışıyor..Büyük ihtimalle aynasınada bakıyor belki motoruda görüyor ama nede olsa o bir motor..Trafikte olma hakkı yok diye düşünüp kırıyor üstüne..Arkadaşımız şimdi hastanede..Ağır yaralı değil Allaha şükür..

Trafikte olan herkesin motorlarada diğer araçlara olduğu gibi saygılı ve dikkatli olmasını diliyorum..Nasıl yüklü bir harç kamyonunun önüne ona olan saygımızdan!! dolayı atlamıyorsak motorlarada aynı saygıyı göstermeliyiz...