Motorin ve Benzin Nerden Alınmalı (Nereden Alıyoruz)??

Hangi Akaryakıt İstasyonu???

• BP

Oy: 39 13.3%
  • OPET

Oy: 76 25.9%
  • SHELL

Oy: 112 38.2%
  • PETROL OFİSİ

Oy: 40 13.7%
  • TOTAL

Oy: 21 7.2%
  • DİĞER

Oy: 5 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    293

bekirhalici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar diğer sitelerde yaptığım araştırmalarda çeşitli benzin istasyonlardan alınan motorin yada benzin in aracın performans ve tüketim konusunda değişiklik oluşturdğunu söyleyenler var. Burada gerçek opel kullanıcıların satın almış oldukları motorin yada benzin yakıtının hangi istasyondan aldıklarını ve memnuniyet derecelerini paylaşalım istedim, umarım sizde katılırsınız.

Ben Totaldan alıyordum şimdiye kadar Euro Dizel ama bu andan itibaren çevremden aldığım bilgilere göre Shell in motorini daha kaliteli ve sarfiyat konsunda daha verimliymiş. Sizde tecrübelerinizi aktarırsanız hepimiz yararlanırız...
Opel Corsam 1.3 cdti Bir depoda Ortalama 780 km gidiyor (Totalin Eurodizeli)

EGEHAYDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana göre aldığın akaryakıt istasyonunun etkisi büyük.Neticede eurodisel diye alıyoruz ama gerçekten eurodizel mi ( her aldığımız yakıtı tahlil etme imkanımız olmadığından ) acaba ya da %'de kaçı.Onun için belirli istasyonlardan almakta fayda var.Piyasada bu kadar kaçak akaryakıt varken her stasyonun dürüst olacağını sanmam.Onun için marka benim için ikinci planda kalıyor.İyi günler dilerim.

dalkiranm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGEHAYDAR halı belli istayonladan lmakta fayda var bildigin guvendigin yerden almanı oneririm

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabikide SHELL 45.000 km sürekli bizim burdaki SHELL den akaryakıt aldım hem motorin hem kurşunsuz süper SHELL i tavsiye ederim herkese hiçbir sorun yaşamadık diğer akaryakıt istasyonlarından kullandığım benzin yada motorinlerden bazıları çekişi düşürdü bazıları aynı litre olmasına rağmen menzil de farketti o yüzden SHELL

swing1.2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin meselesi

ben de shell den yanayım... ama fransız ürünlerini illa boykot edecez diyorsanız ( benim gibi) petrol ofisi de fena sayılmaz... ama bizim araçların EGR valfini en çok rahatsız eden BP bence... birde şuvar her seferinde aynı oktandaki benzini alın.. bir sefer 95 bir sefer 97 KARIŞTIRMAYIN derim...
(Motor Elektronik arızasına sebep oluyor)

bekirhalici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar total şu an sizden de kara listede shell in euro ve bir üstü var sanırım hangisiydi o daha ii diyorlar.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Akılı kelden benzini Şel den al derler ya o hesap ... :) :D :kop:

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben 3 günde bir depo euro dizel alıyorum depom 90 litre sell den alıyorum ve gayette memnunum ama sell bulamassanız opet derim bazen oluyor bende alıyorum opetten ama kesinlikle petrol ofisi bp ve totalden almayın bu saydığım firmalar en 90 standartlarına tam uygun değiller

34BRS97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben satış yapan bayiinin kalitesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum, keza 2005 yılında SHELL bodrum-milas civarından aldığım depoyla sadece 400 km. yaptım (combo1.3 cdti) :(

şu anda OPET ulrtaeuro diesel den memnunum fakat dediğim gibi istasyon bence çoooook çok önemli !!!

AYRICA SAHİLYOLU SONU (SEFAKÖY-CENNET-FLORYA ) KAVŞAĞI SHEEL BAYİİSİNİN ÜRÜNLERİ ÇOOOOK KÖTÜ, UĞRAMANIZI TAVSİYE ETMEM !!!!!

corsa-c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koç gurubu kendi araçları için yakıt güvencesi verdiği marka olan opet'i öneriyor.koç boşuboşuna yakıt güvencesi vermez düşüncesiyle eurodizeli 2 yıldır opetden alıyorum.egr sistemimde açık,çünkü bir keresinde totalden mazot almak zorunda kaldığımda egr lambam yanmıştı ve çekiş düşmüştü.opet'i tavsiye ederim.