motordan ses geliyo

motordan ses geliyo

• triger den kaynaklanabilrmi

Oy: 20 58.8%
  • araba 120000 de 118000 de degişmişti set

Oy: 4 11.8%
  • manifolt kayışında olabilr

Oy: 10 29.4%

• Kullanılan toplam oy
    34
  • Anket kapatılmış .

DerKommisar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşla dalga geçmeyelim muhakkak yardıma ihtiyacı var. Bidefa o manifolt kayışı diyen ustayı sil , ona bidaha gitme . Güvenilir bir yere git . Şimdi isim verecem reklam olur d:

Lakin arabayı görmeden yukardakini oylamak çok komik hele bu ikinci şık ne demek d: d:

araba 120000 de 118000 de degişmişti set - bunla neyi kastettiniz d:

Ses daha çok nasıl bi ses kayış ciyaklaması mı? ilk çalışmalarda duyulabilir ciyaaak diye V kayışından gelir o ses gerginliği bi şekilde bozulmuş demek o kayışın. Bilyesi var onun cartı curtu. Doğru tamirciye umarım halledersin en az masrafa

wunderland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin canın sıkılmış sen arabanın yanına git manifolt kayışını kes,120 bin 118 binde değişen trigeri ustaya geri ver....sonra burdaki ustalarımız sana yardımcı olur......

wunderland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heralde senin araba sadece sana özel üretilmiş valla senin sorununu çözecek usta bulamazsın burda..Manifolt kayışı...allah allah Hint opelimi senin araba

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım yorumlardanda anlayacağın üzere yeryüzünde bilinen hiçbir taşıtta manifolt kayışı olmaz. Sen şaşırdıysan tamam olabilir derim lakin bunu ustan demişse o zaman o adam usta değil gitme gidene de engel ol kimsenin canını yakmasın. Ses işine gelince; Triger setini değiştirdiğinden beri var mı? varsa setin değişimi uygun yapılmamış olabilir. Ses çok şiddetli değil kaputu açıp kulağınıda açarak duyabiliyorsan triger gergi bilyelerinden olma olasılığı fazla. Manifolttan olsa bildiğim kadarıyla hararet ve çekiş düşmesi gibi tesirleride oluyor.

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komik olduğuna katılıyorum :). ama ne demişler bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp, ona bir şans daha verelim ve onu kazanalım. Sonuçta forumun amacı paylaşım yardım vs. Fakat ses geldiğini söyleyipte sesin tanımını yapmayan arkadaşımızı da bilahare kutluyorum. Çünkü malum her motordan ses gelir daha ses gelmeyen bir motor yapmadılar :)

labirent14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bakıyorum da demediğinizi bırakmadınız adama.
Ya herkes bilmeyebilir böyle şeyleri. Adam bilgi yardımınıza ihtiyaç duymuş ustalardan duyduğunu çaresiz bizlerle paylaşmış. Neden elinizden geldiğince dalga geçiyorsunuz ki.. Sizler doğuştan mı biliyordunuz manifoltun nasıl bişey olduğunu?
Tamam komik olabilir ama şöyle sayfaya bir bakın her cevap yazan bozuk plak gibi aynı telden çalarak gırgır yapıyor.

Bence böyle seviyeli bir bilgi paylaşım forumda bunlar bize yakışmıyor.

Doğru olan bu arkadaşımıza söylenmiş olan yanlışları ciddi bir şekilde izah ederek, şayet bilgimiz de va ise doğru bir şekilde yönlendirerek bilgimizi paylaşmamızdır.

Sürçü lisan ettiysem affola.. Kimseye kasıtlı birşey söylemiyorum. Sadece olaya, sorununa çözüm arayan kişi açısından bakmaya çalıştım...

Hepinize iyi paylaşımlar diliyorum...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bence 3 ünden de değil.marş motorunun kışın soğukta ilk basmada çatırtıya benzer ses çıkartması çok normal.çünkü içindeki düzenek plastik,yağ ve metal parçalardan oluşur,donması ve maddelerin sertleşmeside çok normal.ısınınca sorun kalmaz.selamlar

halim1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten çok ayıp arkadaşlar alay konusu olmamalıydı bu konu bi yardıma ihtiyacı varki yazmış

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla arkadaşım.bende de vardı o ses.vectra b kasada.sorun büyük çıktı.etek mi yatak mı ne oradan geliyormuş.Sabahları soğukken tak..tak tak..tak diye vurma sesi geliyordu motordan.Isınınca da geçiyordu.Sattım aracı hemen.ne yapayım.İyice bir baktır derim.