Motordan Gelen Vuruntulu Ses Hakkında

İmoteh

Kayıtlı Kullanıcı
47-Mardin
Siteyi ziyaret et
Mrb 5 gün önce aracımın üst kapak contası değişti fakat bu değişiklikten sonra motordan vuruntulu sesler geliyor özelikle motor soğuk olduğunda daha çok geliyor. Ustaya sordum motor suyu yağa karıştığından kasnaklar zarar vermiştir. Kasnak sesi dedi. 2 hafta aracı sür düzelir dedi ne kadar doğru bilmiyorum. Motor sesini çektim videoda yardımcı olursanız seviniri. Opel corsa 1.2 benzin Lpg 2013

Moderatörün son düzenlenenleri:

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sadece conta mı değişti?
Kapakta yada blokta kaçak pas çatlak yok muydu? Neden su karışmış

Ne zaman anladın yağa su kaçma olayını.
Açıkçası doğru bir iş yapmamış olabilirsiniz.

İmoteh

Kayıtlı Kullanıcı
47-Mardin
Siteyi ziyaret et
Sadece conta mı değişti?

Aslında motor suyunu ara sıra kontrol ediyordum ve bu kontrolerde suyun azda olsa azaldığını görüyordum. Bu durumu sorun yapmadım. Taki kısa bir mesafe yaptım bir ara arabada bir sarsıntı oluyor motor sesi çok değişik geldi bana bende arabayı durdurdum baktım motor suyu kalmamış yağ çubuğunu çektim hepsi yağa karışmış.. tabi daha önceki azalmalarda yağa karşmış mı bilmiyorum. Karşmış olmalıki usta trgir Zincirin pas tutacak hale gelmiş adeta dedi. Motor sesini video çektim dosya olarak yükleyemedim sesi duysaydınız anlardınız

İmoteh

Kayıtlı Kullanıcı
47-Mardin
Siteyi ziyaret et
Sadece conta mı değişti?

Yapılan işin faturası bu
Sadece conta mı değişti?

B6C20502-DF76-4F2F-B522-4C3CD635A22Df7bda4d091f4de92.jpg

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aslında motor suyunu ara sıra kontrol ediyordum ve bu kontrolerde suyun azda olsa azaldığını görüyordum. Bu durumu sorun yapmadım. Taki kısa bir mesafe yaptım bir ara arabada bir sarsıntı oluyor motor sesi çok değişik geldi bana bende arabayı durdurdum baktım motor suyu kalmamış yağ çubuğunu çektim hepsi yağa karışmış.. tabi daha önceki azalmalarda yağa karşmış mı bilmiyorum. Karşmış olmalıki usta trgir Zincirin pas tutacak hale gelmiş adeta dedi. Motor sesini video çektim dosya olarak yükleyemedim sesi duysaydınız anlardınız
Merhabalar, konuya video eklemek için youtube ekleyip bize paylaşmanız gerekiyor. O yüzden bu şekilde anlattığınız kadarına yorum yapabiliriz. Ayrıca durum ciddi mi ? Değil mi ? Gözden geçirip başka bir yerde arıza tespit yaptırın. Bu forumdaki arkadaşlar ne kadar bilirlerse bilsinler, konuyla ilgili tahmini bir cevap alabilirsiniz.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, konuya video eklemek için youtube ekleyip bize paylaşmanız gerekiyor. O yüzden bu şekilde anlattığınız kadarına yorum yapabiliriz. Ayrıca durum ciddi mi ? Değil mi ? Gözden geçirip başka bir yerde arıza tespit yaptırın. Bu forumdaki arkadaşlar ne kadar bilirlerse bilsinler, konuyla ilgili tahmini bir cevap alabilirsiniz.

Söylediklerime ek olarak, bence kesinlikle farklı bir ustaya arıza tespit yaptırın derim. Motor sarsıntılı da çalışıyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yapılan işin faturası bu

B6C20502-DF76-4F2F-B522-4C3CD635A22Df7bda4d091f4de92.jpg
Motor yağı olarak 20w40 mı koymuş yoksa 10w40 bildiğim kadarıyla bütün motorlarda iklim koşullarına göre 0w30 0w40 5w30 5w40 dexos2 öneriyor opel

1.2 motor sanırım o şekilde sarsıntılı çalışmaması gerekir. Dizelde bile bu kadar hareket olmuyor. Kasnak dediği kısımlar yataklar mı?

• Beğen
Tepkiler: Kaan.