Motordan gelen ses....

themre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleykum herkese,son bi kaç gündür motordan bi ses geliyor sabit çalışır haldeyken bişeye sürter gibi ses geliyor gidince aynı ses artıyor yanı gaza ne kadar basarsam o kadar ses artıyor sesi dinlediğimde triger kayışının oradan geliyormuş gibi bide vantilatör bilyasımı o tarz bişede olabılır dedıler tam anlamadım :confused:

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuçta işten anlayan birinin dinlemesi lazım ses deyince dinlemeden görmeden yorum yapmak zor ama trigerin ordan geliyor gaza basınca artıyor deyince benim aklıma ilk devirdaim geldi ...
kayıştan olabilir ...? alternatörden ( şarj dinamosu) de olabilir ... ?

Son düzenleme:

themre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuçta işten anlayan birinin dinlemesi lazım ses deyince dinlemeden görmeden yorum yapmak zor ama trigerin ordan geliyor gaza basınca artıyor deyince benim aklıma ilk devirdaim geldi ...
kayıştan olabilir ...? alternatörden ( şarj dinamosu) de olabilir ... ?

evet gaza basınca artış oluyor hızlandıkçada ses artıyor sanki bişe sürtüyor devamlı hış hış hış tarzı bı ses :confused:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gaza basınca motor devrine paralel olarak ses artıyorsa devirdaim veya şarj dinamosundan olma ihtimali yüksek.

themre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaza basınca motor devrine paralel olarak ses artıyorsa devirdaim veya şarj dinamosundan olma ihtimali yüksek.

aynen savaş abı gaza basınca ses yükseliyor artıs oluyor pekı neden böyle oldu yoktu bu ses kullanmayla felan alakalı mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çalışan her parçanın bir ömrü vardır :(.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen parayı düşünme önce varsa bi arıza onu tesbit ettir...para işi sonra...