Motordan gelen ses

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle araba soğukken motordan lıkır lıkır bir ses geliyor motor ısınınca bu ses azalıyor bu hafta sonu iki ustaya gittim birisi devirdaim veya gergi bilyası olabilir ses biraz motordan da geliyor sökülüp bakılması lazım dedi
diğer usta devirdaimden geliyor değişmesi lazım dedi
bu ses devirdaimden geliyorsa ciddiye alınması gereken bir problemmi? üzerindeki devirdaim orjinal gm ama united kingtom ve değiştireli 2 yıl 30.000 km oldu ingiltere menşeli bu ürünlerin biraz kalitesiz olduğunu duydum
bu nedenle bu sese aldırmayıp kullanmaya devam edeyimmi yoksa bu ses ciddi bir problemmi hemen değiştirmelimiyim.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motordan gelen hiçbir sesi kulak arkası etme heleki triger bölümünden..devirdaymdan ise değiştir gec sıkışır kopar subapları eğer..kayışın gergiside gevşemiş olabilir ayarlanması gerekir servise gitmeniz gerekli

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kayış gergisi gevşemiş ise bunu kendimiz nasıl anlarız.?
(serviste söküldükten sonra)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin trigerdir o gergi bilyası dağıtmak üzeredir aynısı başıma geldi 3 ay dinledim o sesi sebebini bulamadılar ustalar meğer gergi bilyasıymış dağıtmak üzereymiş.gözünüzü korkutmak istemem ama kontrol ettirin

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende daha degıstırelı 3 5 gun oldu gergı bılyasından gelıyor ses ve kayıstan aynı ses vardı goturdum servıse degıstrdıler ses kesıldı

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal diye düşünürek 2 yıl önce trigeri ve devirdaimi değiştirmiştim. daha 30 bin km olmadı bir önceki set 6 yıl gitmişti piyasalarda orjinal GM deyipde çakmaları mı var anlamadım.