Motordan Gelen Ses

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abimin nişanlısının 1.3 corsası var.Bugün arabayı çalıştırmış ve motordan "tık tık tık " diye ses geliyormuş.kendisi şehir dışında görev yaptığı için araca bakma fırsatımız yok.Ses aracın içinden çok net duyulacak şekilde geliyormuş.Bunun sebebi ne olabilir ?Ses bu sanırım internette buldum

Oper corsa 1.3 dizel motor sesi

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motordan Gelen Ses

Deniz ben hiç anlayamadım. sesi duydum. sanki pervaneye bir sey dokunuyormus gibi. enteresan bir ses.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

WeReWoLF link' Alıntı:
Deniz ben hiç anlayamadım. sesi duydum. sanki pervaneye bir sey dokunuyormus gibi. enteresan bir ses.
başka arabalarda da olduğuna göre kronik birşey abi.İnternette sorun var da kimse çözümünü yazmamış..

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu ses egr den geliyor... araç ısınınca bu ses kesilir... benim 2 aracımda 1.3 dizel astraydı... 2 sinde de bu ses arada geliyordu... servis normal demişti... 1 hafta 15 gün arayla duyuyorum... ısınınca kesiliyor... hatta bunu serviste yazlımla düzelttiler filan diyenler oldu... 2012 sonrasında yok sanırım bu ses... ben hiç oynatmadım... merak etmeyin bu ses normal...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
bu ses egr den geliyor... araç ısınınca bu ses kesilir... benim 2 aracımda 1.3 dizel astraydı... 2 sinde de bu ses arada geliyordu... servis normal demişti... 1 hafta 15 gün arayla duyuyorum... ısınınca kesiliyor... hatta bunu serviste yazlımla düzelttiler filan diyenler oldu... 2012 sonrasında yok sanırım bu ses... ben hiç oynatmadım... merak etmeyin bu ses normal...
araç 2013 model ama hocam

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arada aracın bakımını yetkili serviste yaptırmadıkları için garanti dışı kalmış  31agryyy 31agryyy

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
araç 2013 model ama hocam

araçta sürekli bu ses yok anladığım kadarıyla... ısınınca kesiyorsa aynı sesten bahsediyoruz... zaten herzaman gelmez bu ses, arada yapar o da ısınınca keser... eğer öyleyse merak etmeyin gayet normal...

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hatta forumda bu sesi iptal ettirmeye çalışanların doğru bişey yapmadıkları konuşulmuştu... tam hatırlamıyorum ama bir arkadaş bu sistemin çalışma prensibini açıklamıştı... kötü yakıt için gerekli bi sistem olduğundan bahsedilmişti... tam hatırlamıyorum...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ustaya götürdüler bugün araç ses yapmamış.eğer yine yaparsa soğukken götürecekler