Motordaki sızıntı

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Devirdaim pompan gitmiş hocam.Benim de Corsa da başıma geldi.Bu şekilde sakın kullanma.Yoksa motoru yersin.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim33

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yok ustadim o kullanılan antifiriz ve suya bağlı ha ağır bakım olur 60 binde değişimi yapılır sonrasında orj. pompa 500 600 civarıydı en son kaliteli desteklemek için sıvı conta gerekli çok az kullanılır buda 40 50 tl işçilik ustaya göre değişir ona bişey diyemem üstadım yan sanayi pompası hiç tavsiye etmem ort. fiyatları 200 300 civarıdır onlar bunun yanında ben kendim antifrizin iyiyse bakılır süzülür eksikse tamamlanır antifiriz ve mocool istersen mocool 50 60 tl 120 civarı ikisi sanırım ort. 600 650 parca maliyetin olur
Anladım hocam. Haftasonu yaptırabilirim artık hafta içi işe gidiyorum mecbur 2 gün daha kullanacağım. Motul antifiriz yanında mocool dediğiniz nedir? Antifirizle birlikte mi koyuluyor?

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Devirdaim pompan gitmiş hocam.Benim de Corsa da başıma geldi.Bu şekilde sakın kullanma.Yoksa motoru yersin.
Hocam işe gittiğim için arabayla anca haftasonu yaptırabilirim. Yani 2 gün daha böyle kullanmak zorundayım. 2 gün kullanmaktan bir şey olur mu? Suyunu ekledim ama bugün

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam. Haftasonu yaptırabilirim artık hafta içi işe gidiyorum mecbur 2 gün daha kullanacağım. Motul antifiriz yanında mocool dediğiniz nedir? Antifirizle birlikte mi koyuluyor?
mocool radyatör suyudur saf su gibi sadece antifrizle 110 derecede çalışılan motor mocool ile destekleyince max 102 civarında çalışıyor mocool daha iyi soğutma almak için ve paslanma olayida olmaz antifiriz koyup üzerine mocool un ya yarısını yada bir kutuyu koyabilirsiniz beraber kullanılıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
suyu sürekli takip et ve çok sıkıştırma motoruda çok ısıtma kısa süre bin eğer ki çok binerseniz hararete kalkar segman sorunu çıkarır size

• Beğen

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mocool radyatör suyudur saf su gibi sadece antifrizle 110 derecede çalışılan motor mocool ile destekleyince max 102 civarında çalışıyor mocool daha iyi soğutma almak için ve paslanma olayida olmaz antifiriz koyup üzerine mocool un ya yarısını yada bir kutuyu koyabilirsiniz beraber kullanılıyor
Tamam hocam yaptıracağım yere sorarım. Şimdilik şişe su ekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devirdayım dan veya devirdayımın arkasına giren su hortumu patlamış tır devirdayımın oraya bakmalısınız

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
devirdayım dan veya devirdayımın arkasına giren su hortumu patlamış tır devirdayımın oraya bakmalısınız
Bugün baktıracam inşallah bir fırsatını bulup. Umarım masrafı az olan bir yer bozulmuştur

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Harareti sıkı takip etmelisin,aksi taktirde ısı artışında kurumlaşma başlıyor.Sistem kurum bağlamaya başlıyor.Ve başta petekler olmak üzere tıkanmalar başlıyor.Gerisi malum..[/QUOTE]

• Beğen

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün iş yerinden izin alıp baktırdım. Devirdaimdenmis sorun. Değiştirdik mecburen. Başka kronik sorun ne kaldı acaba😃 genleşme kabı çatladı değişti. Devirdaim bozuldu tamir edildi. Sırada ne var😃

• Beğen
Tepkiler: Muhammet036