motordaki kulak sorunu

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar kaza yaptım ama kulaklar koptu şaseciye gittik düzeltti ama sonra motor sola dönük kaldı hava filitreyi ancak triger kapağını sökünce takabildik yani 3 cm civarı cam tarafı sola kayık ve çözemedik ustada diyorki buna bir şey yapamam değip işin içinden çıkıyor
böyle lego ustalığımı olur
asıl ustalık çözüm üretip onu düzeltmektir
lütfen fikirlerinizi esirgemeyin

attachment.php

Ekli dosyalar

• IMG20180223_001.jpg
    IMG20180223_001.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle düzeltilebilirdi.adam hesap edememiş zaten ölçü ile bu işi yapmadığı açık.parasını vermeseydiniz diyecem ama vermişsiniz sanırım.hidrolik makinalarla şasiler düzeltiliyor küçük parmak hareketleriyle.

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle düzeltilebilirdi.adam hesap edememiş zaten ölçü ile bu işi yapmadığı açık.parasını vermeseydiniz diyecem ama vermişsiniz sanırım.hidrolik makinalarla şasiler düzeltiliyor küçük parmak hareketleriyle.

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

üstadım peki ne önerirsiniz

Son düzenleme:

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorcu ustaya şunu dedim tüm kulakların vidalarını gevşet motoru kaydıralım düzeltelim dedim olmaz dedi bunu size soruyorum acaba bunu yapsak eski haline gelmezmi hatta vitesler tam girmiyor geri çok zor biraz yönleri şaşmış
yarın sabah ikitelliye götürmeyi düşünüyorum

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Büyük kaportacılarda robot denen cihazlar vardır. Böyle bir dükkana giderek aracı robota bağlatırsanız araçtaki tüm kaporta hataları tespit edilerek giderilir. Keşke en başta böyle bir yere giderek aracı robota bağlatsaydınız.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Sizin için tek sağlıklı çözüm büyük bir kaportacı yada şase işi yapan bir yere gidip aracı robot a bağlatmak olucak

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben zaten şaseciye götürdüm tim1 sanayisinde araç normalde gidemiyordu çekiciyle gitti aksı çıkıyordu onlar düzeltti tabiki motor üstündeydi dönüşte araçla geldim ama bu kulaklar takılı olduğundan bu yüzden o kulaklar yeniden ayarlanmazmı diye düşündüm

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şasecilerin çoğunda kaporta için kullanılan robot cihazı bulunmaz. :(

Bahsi geçen cihaz bu http://www.fehim.net/calismalar/ilpar/servis.html

anlıyorum ama yapacak birşey yok kaportacı işin içinden çıkamadı bende şaseciye götürdüm buda yaptı ama bugün sanayide dolaşıp sorarken öğleden sonra aniden sol aks lalesi boşaldı araba yolun ortasında kaldı zar zor birine ittik orda yaptırdık yavaş yavaş eve geliyorduk yine aks boşaldı tabi sorduk soruşturduk herkes bu iş ancak şaseciler yapar dediler bende yapan şaseciyi aradım ve ona bıraktım bakalım dedi pazartesiye gerekirse motor bile insin diyeceğim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O eğrilik olduğu sürece, bu aracı uzun yolda korkmadan, güven içinde nasıl kullanacaksınız? Yaparım diyen ustalar nasıl bir garanti veriyorlar? Bakın halen hataya devam edip usta peşinde koşuyorsunuz. Orijinal motor kulağı, üzerinde tadilat yapmadan şıp diye yerine oturmadığı sürece sorun ortadan kalkmış sayılmaz. Sokun aracınızı bir robota neyi var neyi yoksa ortaya çıksın. En azından aracın geçmişi hakkında da bilgi sahibi olup içiniz rahat eder.