motor yağı ve kızdırma bujisi

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 3 ay önce kızdırma bujisi 1 tanesi GM olarak. Şimdi dün gelirken araba resminin üstünde anahtar olan ışık yandı durup tekrar çalışınca kayboldu. Sanırım diğerlerinin değişim vakti de gelmiş. Sizce 1 i GM ol sa diğerleri bosch yada beru olsa farkeder mi? ayrıca bosch mu kaliteli beru mu arada tanesinde 10 tl fiyat farkı var? yada 2 kat fiyatlı GM mi almak lazım?

Birde motor yağını değişeyim diyorum 9 bin km felan olmuş. simsyah şehir içi kullanımdan dolayı. Sizce mobil 1 mi castrol mu alsam?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Fark etmez. Beru original olması lazım. Originali beru ise(gm e üreten) hiç düşünmeden al.
Yağ mobil 1 öneririm, castrol den memnun kalmayan ben dahil, bi kaç kişi var takip ettiğim.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı bilgisayara bağladık. Sorun egr de dendi. Temizlik yapılması gerekiyomuş. Zaten bi çekişten de düşüklük vardı. Sadece egr mi temizlenmeli yoksa emme temizliğine de gerek var mı ki araç 109 binde.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı bilgisayara bağladık. Sorun egr de dendi. Temizlik yapılması gerekiyomuş. Zaten bi çekişten de düşüklük vardı. Sadece egr mi temizlenmeli yoksa emme temizliğine de gerek var mı ki araç 109 binde.

ulaşabildiğiniz heryeri temizlemenin zararı olmaz aksine faydası olur bence... intercooler, borular, emme manifoldu...

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ben uğraşsam yapabilirmiyim ki ayrıca direk egr nin fişini çeksem sıkıntı olur mu araç 1.3 dizel 4 kapı corsa

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
peki ben uğraşsam yapabilirmiyim ki ayrıca direk egr nin fişini çeksem sıkıntı olur mu araç 1.3 dizel 4 kapı corsa

Emmeyi sökmek uğraştırır, Egr nin fişini sökünce arıza lambası yanar ama sorun yaratmaz. Map sensörü de temizlense güzel olur.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr nin fişi hangisi ki