Motor yağı acil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Daha önce kullandığım için Motul veya Shell Hellix Ultra 5w-40 öneriyorum...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Liqui düşünüyordum ben de. İnternetten alayım diyorum da yanlış bir yağ alırım fln diye tırstım. 5w30 alacağım yaza doğru da adana da olduğum için yaz döneminde 5w40 alayım diyorum nasıl olur sizce ?
5.30 koyuyorsanız 5.30 dan devam edin değişiklik yapmayın soğutma sıvınızı motul inegul optimal antifiriz ve motul mocool karıştırıp koyun motorunuz 3 4 derece daha iyi serin çalışır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaan bey merhaba
Siz orijinal yağı neden tercih etmiyorsunuz

fiyatlara baktım şimdi gm orijinal yağların fiyatları daha uygun 5lt 110 TL gibi mobil castrol motul felan 2 katı fiyatlarda aceba çakmamı diye şüphelendim şimdi :)
P.o dolumu gm yağlar ithal değil o yüzden ithal olsa kullanılır birde motul filan direk opel onaylı yağdır yağın arkasında yazar aynı keza antifiriz filan da opel onaylıdır gm yağlar malesef petrol ofisinin olduğundan kaliteli yağ değil opel motorlarına sıcak çalıştığından motul yağlar en iyisi sıcak motora

• Beğen
Tepkiler: bhtyr

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kalabalık olmasın diye yeni konu açmak istemedim ben de aracımı 3 ay önce aldım , daha yağ degistirmedim vakti geldi ama yanlış bir şey yaptirmayayim diye sorayım ; Opel Astra h 1.3 CDTI hb araç
Motul 5.30 yada 5.40 hangisini koyduysanız o yağla devam edin kmsi yüksek ise luiqi moil az olan zincir sesini kesebiliyor luiqi modülde koyabilirsiniz

Bilena

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti aracıma liqui moly 4600 top tec 5-30 kullanıyorum öncesinde shell ve castrol edge kullanmıştım. Kesinlikle liqui moly tek geçerim. Araç ısındıktan sonra rolantideki yakıt tüketimi değeri 0.4-0.3 olarak gösteriyor. Önceki yağlarda bu değer 0,5 lerdeydi. Zaten almanya üretimi oluşu da tercih sebebi ve opele ait neredeyse tüm onayları almış durumda. Bir de liqui moly molygen(yeşil yağ) denemek istiyorum. Bence diğerleri ile kıyaslanamaz bile. Kendi resmi sitesinden alabilirsiniz. Sahte ürün almamak adına.

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Temmuz da arabayi aldiğimda bakım zamanina 3000 km vardı ama ben luqie moli 460p 5w30 koydum. Gayet memnun kaldim. Yag ozellikle yeniyken gidisi fark etti ve daha seri oldu. 5000 km oldu ve 5000 km sonra bakım zamanında motul denesem mi yoksa luqie moli den devam mi etsem bilemedim. Yag degisimi oncesinde motor temizleyici de kullanacagim. Ayrica hava filtresi temizdi o zaman geçen hafta filtron taktim ve o da gayet iyi geldi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Temmuz da arabayi aldiğimda bakım zamanina 3000 km vardı ama ben luqie moli 460p 5w30 koydum. Gayet memnun kaldim. Yag ozellikle yeniyken gidisi fark etti ve daha seri oldu. 5000 km oldu ve 5000 km sonra bakım zamanında motul denesem mi yoksa luqie moli den devam mi etsem bilemedim. Yag degisimi oncesinde motor temizleyici de kullanacagim. Ayrica hava filtresi temizdi o zaman geçen hafta filtron taktim ve o da gayet iyi geldi.
O motor temizliyicileri motorlarınıza koymayın yapılacak iş değil çamur yağını katman yapıyor içeride hangi marka kullanıyorsanız ondan devam edin ama değiştirmek istiyorsanız değiştirip motul devam edin sonrasında tek marka yağ ile devam etmek daha iyi

• Beğen
Tepkiler: Cemil

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kalabalık olmasın diye yeni konu açmak istemedim ben de aracımı 3 ay önce aldım , daha yağ degistirmedim vakti geldi ama yanlış bir şey yaptirmayayim diye sorayım ; Opel Astra h 1.3 CDTI hb araç
liqui moly veya motul güzel olur eğer maddi olarak bir sorununuz yoksa. ikisi de opel tarafından onaylı ürünlerdir. ayrıca marka olarak ta kendilerini kanıtlamışlardır. ben şuan motul 5-30 xclean efe kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti aracıma liqui moly 4600 top tec 5-30 kullanıyorum öncesinde shell ve castrol edge kullanmıştım. Kesinlikle liqui moly tek geçerim. Araç ısındıktan sonra rolantideki yakıt tüketimi değeri 0.4-0.3 olarak gösteriyor. Önceki yağlarda bu değer 0,5 lerdeydi. Zaten almanya üretimi oluşu da tercih sebebi ve opele ait neredeyse tüm onayları almış durumda. Bir de liqui moly molygen(yeşil yağ) denemek istiyorum. Bence diğerleri ile kıyaslanamaz bile. Kendi resmi sitesinden alabilirsiniz. Sahte ürün almamak adına.
bir dahaki sefer bende bu yağı kullanmayı düşünüyorum. biraz tuzlu ama kaliteli olduğuna eminim. şuan motul var o da fena değil ama liqui moly bir gömlek daha üstün sanırım.