Motor yağı acil

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Şu yurtdışında yapılan garaj testlerinde luqui moly molygen ve mobil1 esp ler hep çıkıyor. Salgın geçse itüde arkadaşlar var teste sokmak istiyorum yağları. Motulda acaba castrol gibi reklam süslemesi mi diye kafamda soru işaretleri oluştu.

Bilena

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bir dahaki sefer bende bu yağı kullanmayı düşünüyorum. biraz tuzlu ama kaliteli olduğuna eminim. şuan motul var o da fena değil ama liqui moly bir gömlek daha üstün sanırım.
Kesinlikle öyle 👍🏻👍🏻

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Beyler peki orjinal servise giden varmı ? 10.000 bakımı yaptıracağım mesela ben onların kullandığı yağı özellikle biz seçebiliyor muyuz ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Beyler peki orjinal servise giden varmı ? 10.000 bakımı yaptıracağım mesela ben onların kullandığı yağı özellikle biz seçebiliyor muyuz ?

Aslında yapabilmek lazım ancak yağı dışardan siz getirince orjinalliğine güvenemiyecekleri için temkinli yaklaşacaklardır.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Neskar nilüfer için konuşayım 2012 yılında mobil1 0w40ı alarak gitmiştim servis raporuna yapı kendi getirdiği diye not düşüp onunla bakım yaptıklarını sanıyorum. Arkada gm koydularsa bilemem çünkü boş bidonu bana vermemişlerdi.

• Beğen

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,son dönemde nerdeyse tüm forum ve youtube başta olmak üzere luqui moly ve motul için acayip bir kamuoyu oluştu 😀 sırf bu ilgiden dolayı aklımda hep bir şüphe var :) ben aracımda hep mobil 1 esp 0w40 kullandım. Gayet memnunum. Bilmiyorum ama Mobil 1 den başka hiç bir yağa güvenesim gelmiyor.

• Beğen

maximusti

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,son dönemde nerdeyse tüm forum ve youtube başta olmak üzere luqui moly ve motul için acayip bir kamuoyu oluştu 😀 sırf bu ilgiden dolayı aklımda hep bir şüphe var :) ben aracımda hep mobil 1 esp 0w40 kullandım. Gayet memnunum. Bilmiyorum ama Mobil 1 den başka hiç bir yağa güvenesim gelmiyor.
bende astra g aracımda aldığımda elf vardı, 8k km kadar elf ile devam ettim ilave ede ede (yaklaşık 2 lt),
şimdi yaklaşık 1000 km dir motul sinergy 6100 var, arada çok ciddi fark var.
lifter sesi vardı o kesildi, eksilme henüz yapmadı, motor sesi %60 oranında düştü neredeyse,
ve motorun çok daha rahat çalışıtığını hissediyorum şu an. bu kadar köklü bir fark yaşadığım için bundan sonra aynı yağ ile devam etmeyi düşünüyorum.
ama mobil 1 den motula geçince pek bir fark hissetmeyebilirsiniz, mobil 1 en kaliteli yağ gurubunda olduğu için.

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yetkili servislerin kendi inisiyatifine kalmış bir durum Okan hocam.. Eskiden gittiğim yetkili servis kabul edebiliyordu ancak sonrasında kapandığı için farklı bir yetkili servis ile çalışmaya başladık mesela onlar kabul etmiyorlar...

mehmetay6

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti aracıma liqui moly 4600 top tec 5-30 kullanıyorum öncesinde shell ve castrol edge kullanmıştım. Kesinlikle liqui moly tek geçerim. Araç ısındıktan sonra rolantideki yakıt tüketimi değeri 0.4-0.3 olarak gösteriyor. Önceki yağlarda bu değer 0,5 lerdeydi. Zaten almanya üretimi oluşu da tercih sebebi ve opele ait neredeyse tüm onayları almış durumda. Bir de liqui moly molygen(yeşil yağ) denemek istiyorum. Bence diğerleri ile kıyaslanamaz bile. Kendi resmi sitesinden alabilirsiniz. Sahte ürün almamak adına.
Hocam merhaba. Liqui moly opelin tüm araçlarına uygun mudur? Aracım opel corsa 1.2 2009 LPG. Yağın üzerinde opel görmedim de sorayım dedim. Opel corsa lpg ye uygun mudur liqui ? Bir de 4200 ile 4600 arasında fark oluyır mu ?

Bilena

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu motor yağı olayına ben de takıktım. Baya araştırmalar sonucunda liqui moly e geçtm. Ve memnunum baya 1.3 cdti için 4600 top tec kullandm. Şimdi ise molygen isimli yeşil yağa geçtm biraz daha pahalı ve açıkçası fiyatı neden bu kadar yüksek ne özelliği var diye merak edip geçtm. Şu an için 4600 top tec den çok bir farkını görmedm ama daha yeni değiştirdim. Sıvı bakımında şanzıman yağı hidrolik sıvısı motor yağı diferansiyel yağı antfriz aklınıza ne gelirse bence en kaliteli marka liqui moly evet bi iraz daha pahalı ama hakkaten kaliteli ürün. Castrol kullandm shell kullandm sonra geçtm ve yakıt tüketimi düştü aracın. Dediğim gbi bence hakkaten kaliteli bir yağ. İnternette distribütöründen sipariş ediyprum. Piyasada çok fazla sahte yağ dolanıyor çünkü. Ama kim ne derse desin arabanın kanı yağdır ucuza kaçmamak lazm. Almanya üretimi olması ve opele ait bütün onaylara sahip olması nedeniyle liqui moly tercih ediyorum. Arabasını seven herkese de şiddetle tavsiye ediyorum. Mann filtreyle beraber bence en iyi kombinasyon.