Motor Tıkırtısı

Levent1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb. Bi konu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var. Aracım Astra j 1.3 sport. Bugun ilk bakımını yaptırmak için servise gittim, aracı teslim alırken araç çalışmadı, biraz uğraştıktan sonra çalıştı fakat motordan tıkırdama gelmeye başladı. servis görevlileri baktı bir parçanın arızalı olduğunu söylediler ve tekrar içeri alıp değiştirdik diye getirdiler. aracın motoruna baktım bi parçayı bantlamışlar. araçta normalde böyle bir ses yoktu. servis bakımından sonra oldu. şuan araçtaki o ses büyük ölçüde gitti fakat azda olsa var. suan motor calısırken tık tık  hafif bir ses yine geliyor. benzinli araçlarda silindir vurması gibi bir ses. bu normal mi yoksa servise gitmelimiyim ?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor Tıkırtısı

öncelikle forumda kendinizi tanıtırsanız mutlu oluruz
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=6.0

sorunuza gelince bantla tamir ancak üçüncü dünya ülkelerinin imkansızlıktan yaptıkları bir işlem ,bir an önce başka bir servise gidip aracınızı göstermelisiniz.

Levent1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor Tıkırtısı

Kusura bakmayın kendimi tanıtmadan direk mesaja girdim, fakat canım okadar sıkkındı ki buluunduğum konum itibarıyla zaten bizim araçlarımızdan anlayan kimse yok. biraz önce sanayi ye gittim çok yakın bi arkadaşıma aracı gosterdim. sesinin normal olduğunu söyledi fakat arkadaşta farklı birşey dedi. kaputu açıp gaz verdiğimizde turbo cuvvv diye bir ses yapıyor. bu ses normalmiş ama bu kadar fazla olması normalmiymiş onu bi servise göster dedi. sizce normal mi ?
servisteki arkadaşlar o sesin neyi yaptıgını anlamak için tam turbonun 5 cm  önünde ufak bir parça var ona giden 2 hortum var. o hortumlardan üsttekini cıkardılar ve ses kesildi. birşeyin arızalı olduğunu soylediler ve iceri aldılar yaptılar vs. verdiler. arkadaşa o parçayı gösterdiğimde turbonun parçası oldugunu soyledi. hortumu cıkardık hortumdan hava geliyor. ve cıkardıgımızda turbonun yanındaki bi parça aşağı doğru iniyor. Acaba sizin araçlardada cuvv diye bir ses var mı ve bu ses yüksek mi ?