Motor suyu havası

Bergamalıı

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra j 1.4 t motor suyu havası nasıl alınır bilen varsa yardımcı olabilirmi yardım bekliyorum teşekkürler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: cagatay16

Bergamalıı

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lpg yoksa sistem kendisi yoksa da radyatörün üst solunda yeri var oradan alınır
Araç yolda giderken bi sıkıntı yok rolanti hava yapıyo termostat kapatıyo fan sürekli 2. Kademe çalişiyo yola çıkayım düzeliyo yada 3000 debir üstüne çıkarsam suan için su eksiltme yada hararet yükseltme yok

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araç yolda giderken bi sıkıntı yok rolanti hava yapıyo termostat kapatıyo fan sürekli 2. Kademe çalişiyo yola çıkayım düzeliyo yada 3000 debir üstüne çıkarsam suan için su eksiltme yada hararet yükseltme yok
O zaman kapak ve kazanı değiştir ama yanlışın var hava yapar sa her türlü yapar

Bergamalıı

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O zaman kapak ve kazanı değiştir ama yanlışın var hava yapar sa her türlü yapar
Ustam dün araba yolda bıraktı beni servis stabiliti trak diye bi uyarı çıktı esp ışıgı yandı stop etti bidaha çalişmadı motortada sıcaklık yüksekti stop edince hararet arttı nedir bu sorun

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustam dün araba yolda bıraktı beni servis stabiliti trak diye bi uyarı çıktı esp ışıgı yandı stop etti bidaha çalişmadı motortada sıcaklık yüksekti stop edince hararet arttı nedir bu sorun
Stop edersen sistem basıncı ısısı artar bu normal motor kapanınca devir daim yapmıyor o yüzden ısınıyor

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Hocam bahsettiğiniz yeri biliyorum ama işlem adımlarından kısaca bahsedebilir misiniz motor çalışır durumda direk o vanayı mı açıyoruz yoksa motor stop durumunda sadece orayı açmamız yeterli oluyor mu. yada motor çalışıyorken orayı açıp su gelene kadar bekleyip su gelince mi kapatıyoruz bilgi verirseniz çok sevinirim yakın zamanda motor suyunu ve antifreezini değiştirmeyi düşünüyorum. teşekkürler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam bahsettiğiniz yeri biliyorum ama işlem adımlarından kısaca bahsedebilir misiniz motor çalışır durumda direk o vanayı mı açıyoruz yoksa motor stop durumunda sadece orayı açmamız yeterli oluyor mu. yada motor çalışıyorken orayı açıp su gelene kadar bekleyip su gelince mi kapatıyoruz bilgi verirseniz çok sevinirim yakın zamanda motor suyunu ve antifreezini değiştirmeyi düşünüyorum. teşekkürler
Motor soğuk iken yapıyorsun açıyorsun su sürekli gelene kadar açık kalıyor

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Motor soğuk iken yapıyorsun açıyorsun su sürekli gelene kadar açık kalıyor
motor soğukken açıyoruz ve çalışır durumda mı olacak yoksa çalışmazken mi açıyoruz vanayı o kısmını tam anlamadım hocam kusura bakmayın

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kapağı değiştir contası eskimiş olabilir havasını araç soğukken kapağı açık bırak çalıştır hafif buhar çıktıktan sonra kapat kalorifer sıcak bölümünü 5dakka açarakta havasını aldırabilirsin