motor sıcakken araç çalışmıyor

EGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EN ONEMLISI VAKUM KACAKLARINIZ MANIFOLT VE GAZ KELEBEK ALTI ARTI HORTUMLARINIZ ROLANTI vs vs .
Aracın kompresyonlarını ölçün
yagın dogru kullanıldıgından emın olun
Benzın pompanızın geri kacırmadıgına emın olun ama(Sabah geri kacıran hiç çalıstırmaz sıcakken daha cabuk calıstırır aslında)
Motor su sensorune bakın (aslında degıstırın)
Patlatma yapmıyorsa sorun yok ama genede bır krang sensorunuza bakmakta fayda var
Hepsı kolay sadece kompresyon degerlerınızı kötü çıkar ise supap lastikleriniz ve Supaplarınızın konumu kontrol edilecek (Oda kapagı sokersiniz ama BU EN SON OLAY olsun derim Belki oraya gelene kadar sorun yukarıda saydıklarımdan cıkar ..

KADETT yardımınız için teşekkür ederim.dediğiniz gibi sorun Gaz kelebeğinden çıktı temizlettik düzeldi.İlginiz ve bilginizi paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim.

GOLD MASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar.
Aracım Opel Corsa 2002 model.
Araç motor soğukken yani sabah çalıştırken sorunsuz çalıyor ancak araç ısındığı zaman stop edip 5 dakika sonra yeniden çalıştırmak istediğimde 4-5 sefer marşa bastıktan sonra ancak çalışıyor.Bujiler , ateşleme bobini,fitreler hepsi değişti ancak hala sorun düzelmedi.Bu konuyla ilgili bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.

aracınzın markasını yazarken motor seçenegini bildiriniz daha sağlıklı size yardımcı olmak için örnek corsa z12xe motor veya z14xe vs... motor gibi ruhsatınızda yazar

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de corsa d var.. 1.3 dizel.
aynı problem..,

sabah tık diye alıyor.. biraz gezip dolaşayım.. stop edttikten sonra hemen çalıştıracaksam 2-3 kere marşa basmak zorunda kalıyorum..

motor 1-2 saat dinlenip soğuyunca gene tık diye alıyor..

bu kelebek olayını bende yaptırayım.. düzelirse burdan yazarım.. belki aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara faydası olur.

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün bişey farkettim.
en son bakımdan sonra böyle olmuştu. garantili olduğundan malesef yetkilide yaptırmıştım bakımı.
bugün servis faturasını incelerken yağ değişiminde 4.litre yağ kullanıldığını gördüm.
kitaptanda kontrol ettim 3.2 litre olması lazımdı. yağ çubuğundanda kontrol ettim. evet fazlaydı.

bu sorunun bi alakası olurmu bununla? motor fazla yağ olursa ne zararı olabilir?

pazartesi yağ değiştirip normal litresinde yağ koydurucam.
bakalım ne olacak..

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Team e gittim.

Marş Motoru Arızalı Dediler..
Tamiride mümkünmüş ama benim vaktim yoktu. yenisini taktılar.
Değiştirdim Rahat ettim. şimdi tık diye alıyor. hem sıcakken hem soğukken.

valla arabanın eski sesini özlemişim. bi yere parkettiğimde acaba döndiğümde kaç kerede çalışacak diye arkadaşlarla iddaya giriyoduk nerdeyse :))

Bence (Tüm Yetkili Servisler Değil ama) Yetkili Servislerin dediklerine pek kulak asmayın.
deneme tahtasına çeviriyolar adamı.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça ve işçilik ne kadar verdiniz acaba. nerede yaptırdınız. aynı problem bendede var.

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Team a gittim.

Parça 260 TL verdim. üzerinden çıkan 1.8 lik bi marş motoruydu. 2.3 lük takıldı. kontağı çevirmemle aracın çalışması bir oluyor.

işçilik bişey tutmuyo zaten. ben onun dışında başka bi kaç kontrol ve ayar yaptırdım 60 tl de işçilik verdim.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Team a gittim.

Parça 260 TL verdim. üzerinden çıkan 1.8 lik bi marş motoruydu. 2.3 lük takıldı. kontağı çevirmemle aracın çalışması bir oluyor.

işçilik bişey tutmuyo zaten. ben onun dışında başka bi kaç kontrol ve ayar yaptırdım 60 tl de işçilik verdim.

arabanın çalışma sesi bile değişiyor değilmi bende ilk taktırdığımda başka bir aracı çalıştırmıyormuşum gibi hissetmiştim.

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın çalışma sesi bile değişiyor değilmi bende ilk taktırdığımda başka bir aracı çalıştırmıyormuşum gibi hissetmiştim.

aynen dostum.
kontağı çevirdiğinde ne kadar rahat ve düzgün bir sesle çalıştığını anında hissediyorsun :))

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi geçmiş olsun umarım sorunun az bi maaliyetle çözülür çok enteresan milletinki soğukta sorun çıkarır seninki sıcakta şaşırdım valla