motor sıcakken araç çalışmıyor

EGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar.
Aracım Opel Corsa 2002 model.
Araç motor soğukken yani sabah çalıştırken sorunsuz çalıyor ancak araç ısındığı zaman stop edip 5 dakika sonra yeniden çalıştırmak istediğimde 4-5 sefer marşa bastıktan sonra ancak çalışıyor.Bujiler , ateşleme bobini,fitreler hepsi değişti ancak hala sorun düzelmedi.Bu konuyla ilgili bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı problem var.Benzin pompasından yapar dediler.Masraftan kaçtım yaptırmadım..Ama alıştım artık. :):):)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
su sıcaklık sensörüne baktır veya değiştir 20 tl fiyatı var

EGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcaklık sensörü EGR valfi değişti yine düzelmedi :(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yerden yanlis hava emiyordur, veya maf bozuktur, birde potensiometreye baktir...
gecmis olsun..

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeğini temizlet ama söktürüp komple temizlet, aynı sorun bendede vardır, kelebek temizlenince geçti.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EN ONEMLISI VAKUM KACAKLARINIZ MANIFOLT VE GAZ KELEBEK ALTI ARTI HORTUMLARINIZ ROLANTI vs vs .
Aracın kompresyonlarını ölçün
yagın dogru kullanıldıgından emın olun
Benzın pompanızın geri kacırmadıgına emın olun ama(Sabah geri kacıran hiç çalıstırmaz sıcakken daha cabuk calıstırır aslında)
Motor su sensorune bakın (aslında degıstırın)
Patlatma yapmıyorsa sorun yok ama genede bır krang sensorunuza bakmakta fayda var
Hepsı kolay sadece kompresyon degerlerınızı kötü çıkar ise supap lastikleriniz ve Supaplarınızın konumu kontrol edilecek (Oda kapagı sokersiniz ama BU EN SON OLAY olsun derim Belki oraya gelene kadar sorun yukarıda saydıklarımdan cıkar ..

EGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EN ONEMLISI VAKUM KACAKLARINIZ MANIFOLT VE GAZ KELEBEK ALTI ARTI HORTUMLARINIZ ROLANTI vs vs .
Aracın kompresyonlarını ölçün
yagın dogru kullanıldıgından emın olun
Benzın pompanızın geri kacırmadıgına emın olun ama(Sabah geri kacıran hiç çalıstırmaz sıcakken daha cabuk calıstırır aslında)
Motor su sensorune bakın (aslında degıstırın)
Patlatma yapmıyorsa sorun yok ama genede bır krang sensorunuza bakmakta fayda var
Hepsı kolay sadece kompresyon degerlerınızı kötü çıkar ise supap lastikleriniz ve Supaplarınızın konumu kontrol edilecek (Oda kapagı sokersiniz ama BU EN SON OLAY olsun derim Belki oraya gelene kadar sorun yukarıda saydıklarımdan cıkar ..

Teşekkür ederim söylediklerinizi yazdım birazdan ustaya gidip göstereceğim.