Motor sesi

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar Opel astra g 2004

Aracım triger seti değişmeden önce ve değiştikten sonra bir ses var ama bulamadım. motor soğukken hani tık tık tık ses gelirde ısınınca gider ya işte o bende tam tersi oluyor motor soğukken ses yok ısındıktan sonra bu ses geliyor sanayide dolaşırken arkadaş subap vuruyor gel yapalım dedi motoru açtık iticinin biri uzamış dedi düzeltti taktı 1 gün sonra yine aynı olay meydana geldi (tamirci boştu vakit geçirdi zannedersem :D) ışıklarda duruyom benimkinden daha yüksek seste çıkan araçlarda var tıkır tıkır vuruyor sesi çıkmayan araçlarda o değilde daha önceden çıkıyor olsa dikkatimi çekmezdi sizce neden olabilir, bu ses castrol 5w40 kullandım 7.000 km den sonra yapmaya başladı bende 2 bidondur gm 10w 40 kullanıyorum ama aynı sorunu bilen varsa paylaşsın lütfen.

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor tıkır tıkır çalışıyor mu demek acaba bu tıkır tı :D benimki gaza basınca azalıyor ses rolantide coşturuyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ basıncını ölçtürdünmü? soğuk iken normal ama ısınınca başlıyorsa yağ basıncına baktırın

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ basıncı derken yağ pompası için heralde bu dimi ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen basınc için aleti var ustaya göster bir baksın motor sıcakken ayrıca baksın

BeşikTaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde rölantide sıkıntı yok kalkışta sanki bişi vuruyomuş gibi tıkırtı var bide biraz fazla sesli çalışıyor