Motor isigi yandi

DasAuto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba cumartesi gunu notmal giderken motor lambadi yandi acaba sorun be olabilir aracim corsa 1.4 otomatik tuplu baska arkadasimda vectra c vardi benzin pompabsi arzalandigi zaman yandi dedi bende hayirlisihla bende en yakin zamanda goturucem Tech2 ye baglaricam sorun ne oldugu cikicak ama onceden yorum yapan ve yasayan varsa yardimci olursa sevinirim...Saygilarimla...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracı stop edip yeniden çalıştırdığında yanmaya devam etti mi?

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Büyük bir ihtimalle ya oksijen sensörü yada lpg kaynaklı bir problem Yani sırf motor lambası yandığını görmemek için lpg den köpekten kaçar gibi kaçıyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arıza kodunu bilmeden bu soruya cevap vermek için müneccim olmak lazım :(.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Arıza kodunu bilmeden bu soruya cevap vermek için müneccim olmak lazım :(.
1000 Tane sebebi olabilir Savaş Bey,benimkisi bir tahmin sadece.Birde bu lpg olayı yaygınlaştıktan sonra servise ya da ustaya gittiğinizde genelde kapıdan içeri girer girmez araçta lpg var mı diye soruyorlar en azından bu durumla çok karşılaştım.Tahminime göre lpg li bir aracın lamba yakma olasılığı lpg bulunmayan bir araca göre 10 kat daha fazladır bundan eminim.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
lpg li araçlarda motor ışığı genelde yakıt hava karışımı uygun olmadığında yanıyor umarım sendede böyle birşey olmuştur ve küçük bir ayarla hallolur.vectra aracımda bir kez yandı ve söndü arıza kodunu sildirdim bir daha olmadı.;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1000 Tane sebebi olabilir Savaş Bey,benimkisi bir tahmin sadece...........
Yanlış anlaşılma olmasın, ben yapılan tahminleri eleştirmiyorum, bu sorunun bir çok nedeni vardır diye o yorumu yaptım. Araç servise çekildiğinde (LPG olayı hariç) ustalar araç sahiplerini fazla dinlemezler, hemen bağlarlar cihaza alırlar arıza kodunu. Malüm günümüz araçları sensörlerle donatıldığı için hemen teşhis koymak zordur, eski nesil araç olsa iş kolay, hemen buji, platin, karbüratör gibi temel parçalara yoğunlaşırız ama şimdiki araçlar maalesef biraz huysuzlar. Önceden araçların bagajında takım sandıkları taşırdık, ufak tefek arızaları kendimiz yapardık ama şimdilerde o takım sandıkları biz amatörlerin bir işine yaramadığı için tarih oldular.

erdem_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu problem benim aracımda da olmuştu eksantirik devir sensöründenmiş değiştirdim sıkıntı kalmadı inşallah sizinkide ufak tefek bişeydir

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya lpg işi tr de çok zayıf...avrupada abi lpg takıyor ama lpg ye göre yeniden map yapıyor...çalışma değerleri avansı afr si sağlıklı hale geliyor...çoğu araba burada yanlış avanstan ateşleme karışımdan sibopları eritiyor erken motor istiyor,çünki düzgün değerler yok :(