Motor ısı sensörü!

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2.0 8v lpg li aracımda acayip çiğ yakıt kokusu geliyordu dün motor ısı sensörü fişini çektim gaz verir gibi oldu ve tekrar rölanti durumuna geçti. Çiğ yakıt baya baya bi azaldı geri geri giderken felan önceden çok koku gelirdi şimdi gelmiyor. Egzosun ordan da kontrol ettim. ilk marşı eskiden de sıkıntılıydı fiş çekili iken de ilk kısa marşta almasada ikinci marşta eskisinden daha iyi marş alıyor. Fiş takılı iken arıza lambası felanda yakmiyor ama gene de değiseyim mi ne dersiniz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi üst kapak sol arka tarafda. Resim eklerdim fakat bu cep telefonun dan bi türlü beceremedim.

Şimdi benim araç yanım da olsa gider bir kurcalardım kesin :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi sende kışın ilk çalışmada rölanti yüksek oluyormu yani otomotik jikle gibi bisey var mı ? eger yoksa senin motorda olmayabilir.☺

Rolanti motoru var onu biliyorum da diğer dediğin parçayı bilmiyorum. Gözüme de öyle bir parça aslında çarpmadı.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ucuzdur değişitirin fark gözlemlediyseniz
Önceden beri ilk çalışma isteksiz olurdu sanki zoraki uykudan kaldırır gibi yavaş yavaş düzene gecerdi. Fişi cektikden sonra o isteksizlik ortadan kalktı anlık düzene geçiyor. Bi iki gün daha deneyeyim degisirim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Rölanti motoru varsa da olabilir. Senin motor karbüratörlü dü değilmi. Benim enjeksiyonlu.

Benim motor bu...

attachment.php

Ekli dosyalar

• PICT0145 (Small).JPG
    PICT0145 (Small).JPG
    61.1 KB · Görüntüleme: 57