Motor harareti

kerem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aksam arabamla trafikte sıkıştıgımıda hararet 90 dereceye yukseldi normalda 50 dereceyi geçmezdi.. sonra aracımı park edip biraz bekledim... sonra tekrar kullandım trafikde akışa gecmişti hararet yukselmedi...ama aklım takıldı..aracım 3.2 frontera acaba aracımda ne gibi sorunlar olabilir..
silindir kapak contasında sorun varmıdır

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 dereceyi geçmemesi çok daha büyük sorun... 90 derece normal.. termostat zaten 92derece açar.. sizin termostat bozuk olabilir... kontrol ettirin...

alonso_51196

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de termostat açık kalmıştır değiştirmekte yarar var zira araç çok yakıt harcar

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
50 dereceyi geçmemesi çok daha büyük sorun... 90 derece normal.. termostat zaten 92derece açar.. sizin termostat bozuk olabilir... kontrol ettirin...

Size enteresan bir bilgi veriyim, Bulgaristandan original gm termostat veya opel araç alırsanız 88 derece de açıyor termostatı, her ülkenin iklimine göre farklılık gösterir vs. vs. Bulgaristanın iklimi çok mu farklı tartışması ayrı bir konu.

O yüzden eğer parçayı opelden değil, parçacılardan alırsanız original de olsa hangi ülkeden ithal edildiğine dikkat edip, derecesine bakmanızı öneririm.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aksam arabamla trafikte sıkıştıgımıda hararet 90 dereceye yukseldi normalda 50 dereceyi geçmezdi.. sonra aracımı park edip biraz bekledim... sonra tekrar kullandım trafikde akışa gecmişti hararet yukselmedi...ama aklım takıldı..aracım 3.2 frontera acaba aracımda ne gibi sorunlar olabilir..
silindir kapak contasında sorun varmıdır
Kardesim senin hatan var..yani 50 derecedde motor calismaz..asil 93 derce..sen simdiye kadar bozuk termostad ile sürmüssün..pek tabii trafige kalinca harareti 90 geldi...termostadin acik vaziyette kaciriyor..bozuk degistir..motora zarari büyük

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
50 derece'yi göstermesi yine iyi :) benimki 0'dan yukarı çıkmıyor servis 100 Km ötede bir türlü termostad'ı değiştiremedim. Su sürekli devirdaym yaptığı için motor ısınmıyor ve benzin sarfiyatım müthiş arttı. Ayrıca kalöriferde ısıtmıyor buna bağlı olarak

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size enteresan bir bilgi veriyim, Bulgaristandan original gm termostat veya opel araç alırsanız 88 derece de açıyor termostatı, her ülkenin iklimine göre farklılık gösterir vs. vs. Bulgaristanın iklimi çok mu farklı tartışması ayrı bir konu.

O yüzden eğer parçayı opelden değil, parçacılardan alırsanız original de olsa hangi ülkeden ithal edildiğine dikkat edip, derecesine bakmanızı öneririm.
doğru... hatta soğuk çalışan orjinal gm termostatlar var 82 derecede açıyor :D

kerem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHAA ARKADAŞLAR DÜN AKŞAM ARACIMIN KULLANIM KİTABİNI İNCELEDİM..iyiki saklanmış.. bu araclarda 100 dereceye kadar normal bir şekilde yukseleceğini 105 derece SOGUTMANIN CALISAGINDAN BAHSETMİŞ kırmızı cizgiye geldiği takdirde motoru kapatmamı istemişler bu araclar civali soğutma sisteminin oldugunu.. TABİKİ KİTAPCIK OLMASA İDİ.. BUGUN İZMİRDE BU ARACI GOTURMUS OLDUGUM SERVİS .. ELLENMEDİK YER BIRAKMAYACAKTI...
AYRICA İZMİRDE ÖZELLİKLER FRONTERADAN ANLAYAN İYİ BİR SERVİS VARMI

alonso_51196

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 derece'yi göstermesi yine iyi :) benimki 0'dan yukarı çıkmıyor servis 100 Km ötede bir türlü termostad'ı değiştiremedim. Su sürekli devirdaym yaptığı için motor ısınmıyor ve benzin sarfiyatım müthiş arttı. Ayrıca kalöriferde ısıtmıyor buna bağlı olarak

bence acilen değiştir zararın neresinden dönsen kardır