Motor hararet sorunu !

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sıcaklar başladı diyemi bilmem ama son 1 aydır motor hafif zorlanmalarda hemen hararet göstergesini yükseliyor , 10 dk lık baya sıkışık trafikte 100 m kadar gittim geçen hafta hararet neredeyse 100 seviyesine gelmişti kenara çekip soğutmak zorunda kaldım , bu sabahta yine dar sokaklarda biraz zorladım arabayı ve sonrada yine trafikte bi 5-6 dk durkalk yaptım haharet hemen yüklseldi acaba fazlamı zorluyorum yoksa bir sorun mu var , sürüş tarzı olarak 1 metrede bir durmak zorunda kaldığım için vede biraz da acenilik var tabi hala genelde dur kalklarda gaz vermeden devriyaj ile ilerledim biraz bununda etkisi varmıdır.

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kalkarken çok yükleniyorsan ve sıkışık trafikte hararet yükselir 100 de fan açıyor mu?

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi 100 e kadar çıkması yine de normal deil benim arabada da tarfikte biraz 90 ı geçiyo ama deil 100 95 i bile görmedim ben... debriyaj ı da fazla zorlama baskı balatanın uçlardan yersin benden demesi :)

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 e gelmedi tam 95 ve biraz üstü civarına kadar çıktı ama normal gelmedi banada çok fazla aşırı durkalkta yapmadım en fazla 9-10 kere yapmışımdır , 22 nisanda da istanbula gidicem o yoğun trafikte başıma iş açarmı acaba

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
sorun yok arkadaşım 93 95 arası fan açar zaten su kaynamamış zaten araca belli bir süre şehir içinde kullandıysan eğer durduğun zaman boşta iken fazla gaz verdiysen bu olay olur için rahat olsun

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta su eksiltme var mı acaba?

opelci01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşimbenim vectra da öyleydi amamerak etme 95ten sonra fan devreye girere ve sogur ama aklın hep oraya takılır.sırfbu yüzden arabayı sattım astrada hararet göstargesi yok çok rahatım.

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sabah ilk defa 100 e çıktı hararet ve fan açtı ama bi gözüm sürekli hararet göstergesinde duruyor geçtimi geçcek mi diye ve haliyle canımı sıkıyor bu durum daha yaz aylarına bile gelmedik bütün yaz böylemi geçicek 2-3 durkalkta hararet 95 e geliyor sıkışık trafikte 100 e çıkıyor bu normalmi sizce son 1 aydır sıcaklar artalı böyle yapmaya başladı kışın trafikte de olsa 95 seviyesini geçmiyordu hiç , opellerin hepsi böyle takma kafana dediler ama huylanıyorum bi gidip servise göstersemmi arkadaşlar.