motor elektroniği ikaz lambası

sergio0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Bugün aracımı çalıştırdım ve bütün lambaların sönmesini bekledim.Yola çıktıktan 1 dk sonra ikaz lambasının yandığını fark ettim(Sarı renkli,araç üzerinde ingiliz anahtarı var).Şehir içinde kısa bir yol aldım,sürüşte hiçbir sıkıntı yoktu.Aracımda hangi arıza olabilir?Maliyeti çok olur mu?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Bugün aracımı çalıştırdım ve bütün lambaların sönmesini bekledim.Yola çıktıktan 1 dk sonra ikaz lambasının yandığını fark ettim(Sarı renkli,araç üzerinde ingiliz anahtarı var).Şehir içinde kısa bir yol aldım,sürüşte hiçbir sıkıntı yoktu.Aracımda hangi arıza olabilir?Maliyeti çok olur mu?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Onlarca ihtimalden dolayı arıza yakabilir. Cihaza bağlayıp arıza kodunun ne olduğuna bakın, ancak ondan sonra yorum yapılabilir

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AstraFR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalr ayni sorun bende de var gaza biraz yuklensem yaniyor ayagimi cekince sonuyor bazen kendi yaniyor ama gucte herhangi bir dusus degisiklik yok yasadigim bolgede opel servisine goturdum makinaya bagladilar elektronik valf ten kaynaklandigini soylediler akunun yanina bagli bir parca yani benim aracimda oyle vectra c 2.2 gts herhangibirsey olmayacagini bozulana kadar devam edebilecegimi soylediler tabiki bu sizin icin gecerli olmayabilir bir kontrol edin derim soket yada hortum catlak yirtik olabilir

Ozgurulas41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar . Aracım 2008 easytronic. 5. Vites gaza yüklenince motor arıza ışığı yanıyor. Gazdan çekince sönüyor.

Ozgurulas41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi usta termostat arızası.400tl.. bir usta baskı balata 1200 tl dedi. İkisi ne alaka anlayamadım

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu sorunun birçok nedeni var. Kitapçıkta sadece motor elektroniği yazıyor. Serviste bilgisayara bağlattım motor ve şanzıman elektroniği arızası çıktı. Hatayı sildirdim 1gun sonra tekrar çıktı, bilgisayarda bu sefer sadece motor elektroniği çıktı. Servis abi bu kızdırma bujilerinden dedi, biri patlakmış değiştirdi hatayı sildi aynı ışık tekrar yandı.

Bende internette baya araştırdım, aracımda çekiş ve vites geçişlerinde kasma vardı debimetre dediler değiştirdim düzeldi. Ama dediğim gibi o ışığın çok farklı sebepleri olabiliyor.