...Motor Elektroniği Arıza Lambası...

ebilturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

4 ay önce aldığım Bertone 1.6 Linea Blu aracımda bir problem ortaya çıktı. Gösterge panelimde üzerinde ingiliz anahtarı simgesi olan bir araç figürü lambası yandı. Bu Lamba yandığında araç şiddetli bi şekilde silkeleme yapıyor ve gaz yemiyor bayılıyor resmen. Ve bu lamba olur olmadık zamanlarda yanıyor. Başlarda biraz devirli kullandığımda yanıyor zannetmiştim fakat hiç alakası yok kafasına göre yanıp aracı silkeliyor. Aracın Yağ bakımını yeni yaptım. Bujilerim de yeni Daha önceki araştırmalarımda bu ışığın sebebinin eksantrik devir sensöründen olabileceğini öğrendim parçayı aldım ve servise gittim ancak bu arızanın sebebinin eksantrik devir sensörü olmadığını söylediler bende değiştirmedim. Arkadaşlar bu konu hakkında çok acil yardıma ihtiyacım var. bu arızayı nasıl gideririm bunun sebebi nedir bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmalarını rica ediyorum...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Peki aynı hatayı benzin de yapıyor mu?

ebilturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Benzin ya da LPG hiç farketmiyor Sürekli olarak tekrarlıyor.

ebilturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aracı bilgisayara bağladığımızda eksantrik devir sensörü arızası olduğunu gösteriyor ama servis bu arızanın eksantrik devir sensöründen olmadığını söylüyor.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben geçtiğimiz ay yaşadım aynı sorunu sensörü ve ona bağlı 2 sensörüde değiştirdik düzelmedi beyni tamire gönderdik sorun onda çıktı. Öğrendimki benim aracın beyni 3 yıl önce orda aynı arızadan tamir görmüş yapıp verdiler eski sensörlerimi taktım düzeldi sensör değiştirmedim.

Şunu söylicem sensörü değiştirip bir deneme yapmadan nasıl aracın arızayı sensörden vermediğini söyleyebiliyorlar.

ebilturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yazıkki arızayı söyleyemiyolar. Aynı servis bana eksantrik devir sensörü arızası dedi ve sensörü alıp geldiğimde arızanın bundan kaynaklanmadığını söyledi sanırım emin olamadılar

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:03 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:01 ----------

sensörü alıp geldim ancak takmadan denemeden sebebinin bu olmadıgını söylediler. Arkadaşlar bu arada sağolsun forumda bir arkadaş bilgisayara bağlamadan arıza kodu öğrenmeyi tarif etmiş. gaz ve fren pedalına aynı anda basıp kontağı ikinci kademeye getirdiğimde aynı ışık İlk Önce 10, Sonra 3, Sonra 4 ve daha sonra tekrar 10 kere yanıp söndü Anladığım kadarıyla arıza kodu P0340. Bu kod üzerinden yardım alabilirmiyim