Motor Blok Çatlaması .

fatihdemirbilek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Acil fikirlerinize ihtiyacım var. Aracım Opel Vectra GLS 2.0 1998 Model . ARacın aküsü zayıf olduğu için işyerinin önünde 4 gün yattı. Akü takviye kablosu ile aküyü şarj edip aracı çalıştırdım ve sonrasında aracı çalıştırdım herhangi bir sorun vermedi. DAha sonrasında arabadan tak tak sesler gelmeyi ve koku gelmeyi başladı . Araçta ne yazik ki antifiriz yoktu. daha sonrasında araç stop etti. ve Ön taraftaki sağ kolduk su doldu ve hareret yaptı . ARacı o şkeilde bıraktım ve sabah geldiğimde aracın altı yağ içindeydi. Bir ustaya götürdüm motoru dağıttı ve üst blok çatlamış dedi. Arkadaşlar ne yapmam gerekiyor. Yeni motor mu alsa bütçem kısıtlı onarıma gitsem emin olamıyorum. Desteklerinizi ve firkilerinizi bekliyorum.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bloğa veya üst kapağa dikiş attırmayın çıkmasını alın sıfırı zaten cep yakar... umarım hasar azdır... hasarın boyutu motor açılınca belli olur...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında en önemli şey biraz daha tedbirli davranmak,keşke havalar soğumadan kışlık bir bakım yapıp antifiriz ilave etseydin,bide akü alırdın,hem şimdi bunlarla uğraşmamış olur hemde daha az masrafla sorunu çözmüş olurdun, yinede geçmiş olsun,olan olmuş artık,inşallah en ucuz hasarla atlatırsın,çok güzel bir aracın var değerini bilmek lazım bence,selamlar....

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifriz yazında lazım... motoru korozyona karşı korur... yani antifriz derecesi düşüktü havalar çok soğuktu su dondu deseniz anlayacağım ama arabaya nasıl sadece su koydunuz hayret... antifriz ucuzda birşey 3litresi 20 lira civarındadır mavi olanların... bundan sonra böle bir hata yapmayacağınza eminim... geçmiş olsun

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Bence iyi bir ustaya götürüp motor hasarını öğrendikten sonra karar verin...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun motyor açılmadan kim ne derse yalan olur. motor açılsın o zaman ne t rakam çıkar. önerileride sonrasında almanız lehinize..

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun ama ucuza çıkıcağın bi sorun değil en az 2 - 2 buçuk gider