motor arızalı ne yapayım

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
çok heves edip bir vectra b otomatik arac aldım full biniyorum ediyorum ama aldığımdan kısa bir sure sonra motor dizelmiş gibi çalışıyor şık şık şık diye bir ses geliyor.serviste sordum iticilerden geliyor değişmesi gerek dediler 450-500 gibi bir rakamdan bahsettiler.dün ben frene bastıkca arabanın yağ lambası yanıp sönmeye başladı bugun servise gittim yağ kalmamış arabada haziran 12 de bakım yağtırdım yağ filtreler falan değişti.tam 4lt yağ koydular araç yağ yakıyor ve yağ kaçırıyor dediler motorda sıkıntı var motor yapmak gerekebilir dediler en az 3 bin lira masrafı var dediler daha fazlasınıda gözden çıkart dediler.moralim yerle bir oldu haliyle daha 163 bin km de araç şimdi ben 3-4 bin lirayımı gözden çıkartayım yok 1-2 eksiğine arabyımı elden çıkartayım

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yapacaklar ama adam gibi yapabilecekler mi? Bence sat ve km düşük bi araç bul derim.. Tabi vectranın yerini tutmayacak ama kafan rahat olacak..

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok heves edip bir vectra b otomatik arac aldım full biniyorum ediyorum ama aldığımdan kısa bir sure sonra motor dizelmiş gibi çalışıyor şık şık şık diye bir ses geliyor.serviste sordum iticilerden geliyor değişmesi gerek dediler 450-500 gibi bir rakamdan bahsettiler.dün ben frene bastıkca arabanın yağ lambası yanıp sönmeye başladı bugun servise gittim yağ kalmamış arabada haziran 12 de bakım yağtırdım yağ filtreler falan değişti.tam 4lt yağ koydular araç yağ yakıyor ve yağ kaçırıyor dediler motorda sıkıntı var motor yapmak gerekebilir dediler en az 3 bin lira masrafı var dediler daha fazlasınıda gözden çıkart dediler.moralim yerle bir oldu haliyle daha 163 bin km de araç şimdi ben 3-4 bin lirayımı gözden çıkartayım yok 1-2 eksiğine arabyımı elden çıkartayım

offff kötü olmuş ben abi hakkatten... :( ne emek harcadığını o araç için neler yaptığını bilen birisi olarak üzüldüm :( onu okutup bişeyler bak istersen :( ne desem yalan

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
1-2 lira eksikle satıp yeni bir araç almak daha mantıklı bence..

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilker abi astrayı satmıyacaktın :( Benimde acilen arabayı elden çıkartmam lazım şuanda..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
motoru ıyı ustaya göster bence ondan sonra karar ver araba cok temızse kıyamıyorsan uzun seneler bınceksen bence motor yaptırmak daha karlı modelı dusuk araba alıcaksan gene aynı sorunla karşılaşma gıbı bı durum ortaya cıkabılır belkı bı sekmanla kurtulabılır belkı fazla bırsey yoktur kartel yag kacıyor olabılır cok kısa zamanda okadar yag yakması bence bı anormal durum var araba duman atmıyormuydu sen nasıl anlamadım kı bu sure zarfında

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
motoru ıyı ustaya göster bence ondan sonra karar ver araba cok temızse kıyamıyorsan uzun seneler bınceksen bence motor yaptırmak daha karlı modelı dusuk araba alıcaksan gene aynı sorunla karşılaşma gıbı bı durum ortaya cıkabılır belkı bı sekmanla kurtulabılır belkı fazla bırsey yoktur kartel yag kacıyor olabılır cok kısa zamanda okadar yag yakması bence bı anormal durum var araba duman atmıyormuydu sen nasıl anlamadım kı bu sure zarfında
arabanın yağ kaçıran yeri belli üst kapak contasından kaçırıyor.ben arabayı aldığımda duman atmıyordu ama çok dikkatli dinlersen anlayabileceğin bir ses vardı ankaradan alırken servise götürdüm trıger bılyası dedi ist geldim sordum servise onlarda triger bilyası dedi ama benim içime sinmedi.ondan sonra aynen tahmin ettiğim gibi siboplar ses yapmaya başladı

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arabanın yağ kaçıran yeri belli üst kapak contasından kaçırıyor.ben arabayı aldığımda duman atmıyordu ama çok dikkatli dinlersen anlayabileceğin bir ses vardı ankaradan alırken servise götürdüm trıger bılyası dedi ist geldim sordum servise onlarda triger bilyası dedi ama benim içime sinmedi.ondan sonra aynen tahmin ettiğim gibi siboplar ses yapmaya başladı
ıdare edılecek sekılde contayı tırıgerı degış motor koruyucu yagda ekle ıyı musterı bulursan satarsın yada takasa gırersın

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün 25 haziran bu kadar kısa sürede yağ eksiltmesi büyük anormallik, muhtemelen yine ustalar para koparmaya çalışıyor. ilk yapacağın oturup mantıklı olarak düşün GM motor 163000 bitmez eğer çok hor ve bakımsız kullanılmadıysa. sen zaten yeni aldın alırken muhtemelen baktırdın arabaya ve motora. sana tavsiyem benim başıma benzeri geldiği için söylüyorum. sakaryada life kaldırınca altında yağ olmayan tek Omega benimdi sonra çok bilmiş bir ustaya götürdüm 5-30 tam sentetik yağ koydu arabanın her tarafından yağ sızdırmaya başladı bütün contalar deforme oldu falan. olan bizim 3500 tl ye oldu. contalar falan değişti. bu 5-30 yağ ince olduğu için motordaki fincanlardan ses gelmeye başladı muhtemelen senin arabadan gelen seste odur. kardeş hemen bu gün git 5-50 olması gerek veya 10-50 tam sentetik mobil 1 koy arabaya ve takip et motoru yıkat bakalım yağ kaçağın yine çok olacakmı? ayrıca motor bitmiş ise araban gereğinden çok yakıt sarfeder var mı böyle birşey onuda göz önüne al.