Motor arıza lambası yanmıyor

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 2 haftadır dikkatimi çekiyor kontağı ilk açtığımda yanması gereken motor arıza lambası yanmıyor lamba sağlam yeni tüp taktırmıştım ondan sonra olmuş olabilir mi. Birde benim göstergelerde ki bazı lambalarım hep led ama lamba yanmasada led ampüller az bir voltajda da yanıyor yanması normal mi yoksa bir kaçak var ondan mı?

Son düzenleme:

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni duyan kimse yok mu sanırım çok zor bir soru sordum :)

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
motor arıza lambası için birşey diyemeyeceğim. yalnız şu yapılabilir; tech 2de gösterge tablosu testi var. bu testte tüm lambalar yakılarak her göstergenin ledi kontrol ediliyor. özel-yetkili servisler yapar. 2 dakikalık birşey.

ledlerin kısık yanması normal. sızdırma akımı denen olay var ledlerde. ledleri ilk bağladığınız yere, yani ana + ve - uçların arasına direnç bağlayın. ben 330 ohm direnç bağladım. kısık yanması sorunu bitti.

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor arıza lambası için birşey diyemeyeceğim. yalnız şu yapılabilir; tech 2de gösterge tablosu testi var. bu testte tüm lambalar yakılarak her göstergenin ledi kontrol ediliyor. özel-yetkili servisler yapar. 2 dakikalık birşey.

ledlerin kısık yanması normal. sızdırma akımı denen olay var ledlerde. ledleri ilk bağladığınız yere, yani ana + ve - uçların arasına direnç bağlayın. ben 330 ohm direnç bağladım. kısık yanması sorunu bitti.
Lamba sağlam zaten motor arıza gösterge lambamda led olduğu için lambanın sağlam olduğu anlaşılıyor.Lamba sağlam başka ne olabilir

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 cihazında da bişey bulunamadı başka ne yapılabilir