Opel Astra H 2005 Satın aldıktan sonra motor arıza lambası yanması

realbyx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar, Bu gün opel astra h 2005 model araç satın aldım. Şehir dışından, 400km kadar yol geldik gayet iyiydi bi sıkıntı yoktu. Eve geldikten 30dk sonra bi işim için biyere gitmek istedim, arabada motor arıza lambası yandı. Sizin forumunuz sayesinde arıza kodlarını alabildim.

15505A
112052
017152

Bu 3 arıza için bi kaç tane servisi aradım, kimisi 1000 lira sıkışmış. Kimisi abi bakmak lazım ama motorda arıza gözüküyor felan dedi. Yaklaşık 4 senelik birikimimle aldım şu anki ruh halimi anlatamam. Ustanın birisi opetten benzin aldıysanız ondan yapar dedi. Arabayı opetten fulledim. Araba bu arada Benzinli, tüp hiç bağlatılmamış bağlatmayıda düşünmüyorum. Bu arızaları verdikten sonra 1 ve 2nci viteste sanki çok hafif tekleme var gibi hissediyorum. Belkide motor lambasını gördüğüm içindir bi fikrim yok ama bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Yardım eden herkezden Allah razı olsun. Teşekkürler iyi forumlar.

semih7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba kardeşim,
Bu konu ile ilgili forumda oldukça fazla konu var.
Ben tecrübelerimi paylaşayım.
Eğer bir süre sonra motorda güç kaybı, çekmeme ve özellikle rampa yukarı yığılıp kalma varsa maalesef belirttiğin arıza kodları çoğunlukla motor beyni arızasını işaret eder.
Opellerde oldukça klasik bir sorundur. Beyin revizyonu ya da değişimi ile çözülebilir.
Revizyon 300-500 tl arası tutar ama bende işe yaramadı. 3 ay sonra tekrar etti. Ben de çıkma ecu ile değişim yaptırdım. Herhangi bir sorunum kalmadı. Masraf yaklaşık 1400 tl civarı tuttu.
Umarım senin sorun daha basittir. Kolay gelsin.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arıza kodlarının başına P koy ve sırası ile arama yap. Z16XEP aracınız bence aracına bir kurum temizliği yaptır . Detaylı paylaşımlar yaptım zamanında. Z16XEP te p0171 arızası öncelikle Egr ve twinport klapesinde kurumlaşmadan yanar . Ciddi temizlik gerekir. Ayrıca Z16XEP te subap ayarı otomatik değildir , bundan dolayı araca 120 binde bir subap ayarı yaptırmak gerekir . Bunların hepsi p0171 e sebep olabilir ;)