monroe reflex

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun arkadaşlar, abiler.Amortisör aracı değiştiriyor.Benim önceki amortisörler fabrikasyonmuş bu arada onu öğrendim :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi gerçi bana sormamışsın ama aynı şehirden olduğumuz için söyleyeyim. Fiyatlar markaya göre veriliyor; yine de yardımı olur belki.

Ben Pınarbaşı 5. Sanayi'de Yıldırım Amortisör'e taktırdım. Gitmeden önce arayıp fiyat aldım. Önce 4 tane MONROE Original taktıracaktım. 300 TL + 50 TL işçilik fiyatı verdiler. Peşin parada 250 TL + 50 TL dediler.

Oraya gittiğimde ise önlere MONROE Reflex takalım dediler. Hesaplamada 30 TL fiyat farkı çıktı. Ben de kabul ettim ve taktılar. Eski amortisörleri sökerken takozların da gitmiş olduğunu gördük. Onlara da bir çift MONROE marka takoz taktılar ve 70 TL'de onlar tuttu. Toplamda 450 TL'ye (ben aynı anda daha önce aldığım fren disk ve balatalarını da taktırdığımdan 50 TL fazla işçilik verdim) teslim edildi.
Volkan Merhaba, refleks için 30 lira fark birşey değil, benim B kasanın amortisörleri şimdiye kadar hiç değişmedi, dolayısı ile esnemesi biraz fazla, ayrıca virajlarda biraz zorlayınca tedirgin oluyorum. Müsait bir zamanda yenilemeyi düşünüyorum. Güle güle kullan.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Toplamda iki ön amortisör ve işçilik 200+30 tl tuttu.Usta takozların değişmesine gerek yok demişti bilyalarda sağlamdı ama sağ önden çok az bir lıkırtı geliyor kötü yollarda.Sanırım takozlarıda değiştireceğim görev yerine gitmeden.Amortisörleri tavsiye ediyorum.
Takozları değiştirmeden evvel bir kontrol ettir, belki iyice sıkılmamıştır.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takozları değiştirmeden evvel bir kontrol ettir, belki iyice sıkılmamıştır.
Savaş abi sorun takozdaymış.Sağlam görünüyordu ama yılların baskısıyla esneme özelliğini yitirmiş.Maşallah şimdi çok güzel oldu.Keyfimde yerine geldi.Çok sağolasın.Reflex için fark ödemeye değer.Ara tatilde arkalarada reflex taktıracağım inşallah.Şu an için arkalarda bir sorun yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
amortisörün üzerindeki vidadan vanası yardımıyla sağa sola çevirerek ayar yapıyorsun şehir içi kullandığım zaman en yumuşak ayara alıyorum uzun yolda sertleştiriyorum 5 dk da .