monroe reflex

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün ön amortisörlerimi monroe reflex ile değiştirdim.Sonuç inanılmaz.Çıkan amortisörler delphi idi galiba ve bozuk değildi ama artık değişmesi gerekiyordu.Kısaca izlenimlerimi aktarayım.

Monroe reflex:

-Yol tutuş inanılmaz derecede arttı.özellikle ani manevralarda araba adeta yola yapışıyor
-Aracın frenleri daha iyi tutuyor artık.Ne alaka diyeceksiniz ama abs önceden hemen devreye girer ve aracın durma mesafesi uzardı.Şimdi araç sanki başka bir araç oldu.
-Darbe emişi fena değil, önceki amortisörler kasislerden geçince biraz fazla esniyordu.Monroe ise hemen topluyo kendini.
-Sertlik olarak biraz sert ama çok fazla fark yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
koni de sertlik ayarını kendin yapıyorsun

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl ayarlanıyor konide sertlik nereden ayar yapılıyor.koni marka çok pahalı bildiğim kadarıyla...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla amortisör kulesinin tepesindeki vana ile yapılıyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Birkaç sene evvel bir dergide monroe reflex in testini okumuştum. Test sonuçları gerçekten çok güzeldi. İyi günlerde kullan. (Bu arada kaça aldın, takım olarak mı değiştirdin?)

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Bugün ön amortisörlerimi monroe reflex ile değiştirdim.Sonuç inanılmaz.Çıkan amortisörler delphi idi galiba ve bozuk değildi ama artık değişmesi gerekiyordu.Kısaca izlenimlerimi aktarayım.

Monroe reflex:

-Yol tutuş inanılmaz derecede arttı.özellikle ani manevralarda araba adeta yola yapışıyor
-Aracın frenleri daha iyi tutuyor artık.Ne alaka diyeceksiniz ama abs önceden hemen devreye girer ve aracın durma mesafesi uzardı.Şimdi araç sanki başka bir araç oldu.
-Darbe emişi fena değil, önceki amortisörler kasislerden geçince biraz fazla esniyordu.Monroe ise hemen topluyo kendini.
-Sertlik olarak biraz sert ama çok fazla fark yok.

Ben de salı günü önlere taktırdım. Arkalara ise MONROE Original taktırdım.

Söylediklerinden özellikle son 2 tanesine katılıyorum. Diğerlerini pek fark edemedim.

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Birkaç sene evvel bir dergide monroe reflex in testini okumuştum. Test sonuçları gerçekten çok güzeldi. İyi günlerde kullan. (Bu arada kaça aldın, takım olarak mı değiştirdin?)

Savaş abi gerçi bana sormamışsın ama aynı şehirden olduğumuz için söyleyeyim. Fiyatlar markaya göre veriliyor; yine de yardımı olur belki.

Ben Pınarbaşı 5. Sanayi'de Yıldırım Amortisör'e taktırdım. Gitmeden önce arayıp fiyat aldım. Önce 4 tane MONROE Original taktıracaktım. 300 TL + 50 TL işçilik fiyatı verdiler. Peşin parada 250 TL + 50 TL dediler.

Oraya gittiğimde ise önlere MONROE Reflex takalım dediler. Hesaplamada 30 TL fiyat farkı çıktı. Ben de kabul ettim ve taktılar. Eski amortisörleri sökerken takozların da gitmiş olduğunu gördük. Onlara da bir çift MONROE marka takoz taktılar ve 70 TL'de onlar tuttu. Toplamda 450 TL'ye (ben aynı anda daha önce aldığım fren disk ve balatalarını da taktırdığımdan 50 TL fazla işçilik verdim) teslim edildi.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toplamda iki ön amortisör ve işçilik 200+30 tl tuttu.Usta takozların değişmesine gerek yok demişti bilyalarda sağlamdı ama sağ önden çok az bir lıkırtı geliyor kötü yollarda.Sanırım takozlarıda değiştireceğim görev yerine gitmeden.Amortisörleri tavsiye ediyorum.

ozzann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. bende değiştirmeyi düşünüyorum takım olarak. özellikle aracın arka kısımı çok küt pat oluyor tümsek ve çukurlarda. başka araçlar kullandığım için farklı geliyor vectra.

oguz0505

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun