Michelin crossclimate

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında baya övüyorlardı corss climateyi şaşırdım şu an bende lastikler eskiince bu tarzda bir lastik alıp sök taktan kurtulmak derdindeyim good year 4 seasons'u araştırayım.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu lastikten kış lastiği performansı beklemek yanlış olur. 3 aydır bende kullanıyorum. Yaz şartlarından ve ıslak zemin perfermonsından çok memnunum. Özellikle uzun yol viraj hakimiyeti eski lastiklerime göre çok daha iyi düzeyde. 3 yıllık conti lastiklerimden ve 3 yıllık kışlık petlas lastiklerimden çok daha üstün. hem petlasları hem de conti lastikleri çöpe attım. özellikle petlas ıslak zeminde rezalet ötesi. Ankaraya kar yayınca kar perfermonsını test ettim. Kaliteli bir kış lastiğinin yanına bile yaklaşamaz. Kaliteli bir dört mevsim lastikten is kar perfermonsı çok üstün. ben lastiklerden memnunum. Ağır kış şartalarında çoğunlukla karda kullanım için uygun değil. Ankara da karın asfaltta az kaldığı ana yolların açıldığı bir yerde yeterli.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi 4seasoons'tan sonra kar/buz performansı çok kötü.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır hocam çok kötü demek haksızlık olur diye düşünüyorum. Çünkü testlerde 4seasons bir tık önce CrossClimate'dan. Kaldıki kuru zemin ve ses konusunda 4season'dan iyi. Ancak tüm koşullar göz önüne alındığında 4season bir tık önde.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin bu lastiği tanıtırken 4seasoons'u referans noktası kabul etti ve yayımladıkları verilerde 4seasoons'tan kat kat iyiydi. Açıkçası ben o verilere aldandım.

Ben kar/buz performansı olarak 4seasoons ve crossclimate arasında crossclimate çok kötü dedim çünkü her iki lastiğide kullandım. Kuru zemin ve ses olarak sözüm yok ancak bu tarz bir ürün zaten kış şartlarını en azından idare etsin diye alınıyor. Eee üretici firma biz biz en iyiyiz diye veriler ortaya koyuyorlarsa ve bu verileri bırakın daha iyi olduklarını iddia ettikleri üründen bile kar/buz performansında daha köyüyse gerçekten çok kötüdür.

Daha öncede dediğim gibi bu tip lastikleri ilk defa kullananlar belki bu lastik iyi diyebilir ancak diğer ürünün kıs performansına bakınca bu ürünü beğenmez.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her zaman şunu savundum; günümüzde hem yazlık, hem kışlık performans sunan lastik yok, 4 mevsim denen lastiklerden kışın kış lastiği performansı beklemek hayal. Bunun aksini söyleyen satıcılara da inanmayın.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu lastiği yazın aldım. Kar yağdığında da kullandım. Daha sonra kar yağışı artınca ve uzun süre yerde kalacağını görünce kış lastiğine geçtim (Elimde Lassa Snoways 2+ vardı.)
Kış lastiği ve CrossClimate lastiği 2 gün içinde aynı araçta aynı koşullarda kullandım. Açıkçası çok kötü diyecek bir performans göremedim.
Zaten testlerde 4season'un daha iyi olduğu görülüyor. Tek itiraz etiiğim çok kötü yorumunuz. Nette de takip ediyorum kullanıcı yorumlarını genel kanı kötü olmadığı yönünde. Tabi tercih kullanıcıların yine de.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belkide benim lastiklerimde üretimsel bir hata vardır. Bilemiyorum. Dediğim gibi ben bu kadar kötü nasıl olabilir diye sordum kendi kendime. Benim beklentim yüksekti dediğim gibi çünkü crossclimate 4seasoons'tan daha iyi diye lanse edildi michelin tarafından.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben nokian wrd 3 aldım bugün İstanbula kar gelmesiyle deneme şansım oldu Ara sokak yokuş çıkış inişli yerlere girdim çıktım banamısın demedi m+s özelliği de var baya arastirmistim iyikide almisim yarı yolda bırakmadı

fiyat performans mükemmel! :good:

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarda bugün kar var. Sabah baktım şöyle de sitedeki araçlar işe gitmek için yola koyuldular. Site içerisindeki otoparkta mücadelerini gördüm. Hepsi de kış lastikli. Benim lastikler crossclimate. Arada fark göremedim. Araçların hepsi de benzer tepkiler gösterdi.