Michelin crossclimate

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kanımca bu lastikler izmir adana antalya gibi yerler için

Hemen hemen öyle diyebiliriz. Ben böyle lastiklere pek sıcak bakmıyorum. Kış lastiğini zorlu yol koşulları için aldığıma göre karda/buzda performansı en üst seviyelerde olmalı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçenlerde bir yerde yazı okudum ama tam olarak nerede okuduğumu hatırlayamadım ama konusu şöyle idi. Sanırım eski lastiklerin toplanıp maliyet ucuz olup yeniden lastik yapıldığı yönünde idi. Ne kadar doğru bilinmez.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kaplama mı, yeni lastik mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kaplama mı, yeni lastik mi?

Abi sanırım toplayıp bu lastikleri işleme alıp işte san sanayi falan filan diye siyasaya sürülüyormuş. Şimdi eğer öyle ise bence çok sakat bir durum neticede ömrünü tamamlamış bir kimyasal ürün söz konusu ürün ki bu işlem ne kadar sağlıklı olur ki?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
watch

Yalnız biz bir konuyu atlamışız, bu lastikler ağır kış şartlarına uygun değilmiş, kış mevsimini daha hafif geçiren yerler içinmiş.

kanımca bu lastikler izmir adana antalya gibi yerler için
Ben bu söylemlere katılmıyorum. Yıllarca Aksaray-Ankara gibi hava şartlarının kısmen agır olduğu yerlerde bu tip lastikleri kullanmış biriyim.
Ayrıca michelin'in resmi sayfasında şöyle yazıyor " Islak ve kuru hava koşullarında yaz lastiklerinin frenleme, uzun ömür ve yakıt verimliliği avantajlarını,soğuk ve duruma bağlı olarak karlı hava koşullarında ise kış lastiklerinin yol tutuşu ve frenleme avantajlarını sunmaktadır. Tek bir lastik takımını yıl boyunca kullanmanın rahatlığıyla!"

Dediğim gibi; 4seasoons'lardan çok memnundum ben. Ve michelin çıkıp dedi ki crossclimate 4seasoons'dan kar/buz'da daha iyi. Bizde inandık.

Daha önce bu tip lastik kullanmayan biri için performansı kesinlikle yazlık lastiklere göre daha iyi. Ancak daha önce 4seasoons kullandıysanız ve biri çıkıpta ondan bile daha iyiyiz diyorsa bence yalan söylüyor.

Crossclimate'nin test videolarını izleyin buz parkurunda golf'le yokuş tırmanıyor, duruyor, kalkıyor. O zaman dedikleri gibi "lastiğin üretiminde bir hata oluşmuştur" çünkü ben düz yolda karda duramıyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk mesajımda bu lastiği "kış lastiği" olarak beğenmediğimi ifade etmiştim. Bence Michelin'in kış lastiği Alpin serisidir. Piyasaya sürdüğü yeni ürünü Alpin'le aynı başarıyı asla yakalayamaz. İnternet yorumları da beni destekler yönde. Paylaştığım videonun sonlarına doğru test işini yapan kişi de lastiği karda (7.15) diğer kar lastikleri kadar başarılı bulmadığını ifade etti. Bu lastiği kış lastiği olarak değerlendirmek yerine dört mevsim denenler ile aynı kategoride değerlendirmek gerekir. Sonuç olarak ben hiç bir 4 mevsimlik lastiği markası ne olursa olsun kış lastiği olarak aracıma takmam (Kış lastikleri piyasaya sürülmeden evvel 4 mevsimlik denilen lastikleri uzun yılar kullandım, bu tür lastikler karda kendilerinden beklenen performansı vermiyor, karlı havalarda çoğu zaman lastiklere zincir takmak zorunda kalıyordum).

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte bende bu yüzden diyorum ki Savaş Abi goodyear 4seasoons'un en az ortalama bir kış lastiği kadar iyi performansı var kar/buz'da. Crossclimate malesef bu işi başaramıyor.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah sırf bu lastiği denemek için çıktım. Hava -1 derece idi. Ancak ana yollarda kar veya buzlanma yoktu. Evimden caddeye kadar olan sokakta yollar kar kaplıydı ve lastiği denedim.
Öncelikle kesinlikle kar/kış lastiği performansı beklemek yanlış, zaten o performansı da gösteremiyor. Ama kesinlikle yaz lastiğine göre çok iyi. Frenleme de bir olumsuzluk göremedim. Kuru zemin gibi çakılıp kalmasını beklemiyorum elbette. Ancak güvenli şekilde rahatlıkla durabildim.
Bu lastik iç anadaolu veya doğu anadolu gibi - derece altında gün sayısı fazla olan yerlerde kullanılacak bir lastik değil.
Diyarbakır'da tam benim aradığım lastik. ve bundan sonra da bu lastikle devam edeceğim. Elimde 2 adet kar lastiği var. Şubat tatilinde memlekete giderken onları taktıracağım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşte bende bu yüzden diyorum ki Savaş Abi goodyear 4seasoons'un en az ortalama bir kış lastiği kadar iyi performansı var kar/buz'da. Crossclimate malesef bu işi başaramıyor.

Lastik, akü gibi parçalar bütün araçlarda ortak olarak kullanılan olmazsa olmaz ürünler arasında yer alıyor. O nedenle bu tür ürünleri kullanan arkadaşların ürün hakkındaki yorumlarına çok değer veriyoruz. Ne kadar çok paylaşım o kadar çok faydalı bilgi demektir. Bu tür paylaşımların sayısının artması dileği ile.

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben nokian wrd 3 aldım bugün İstanbula kar gelmesiyle deneme şansım oldu Ara sokak yokuş çıkış inişli yerlere girdim çıktım banamısın demedi m+s özelliği de var baya arastirmistim iyikide almisim yarı yolda bırakmadı

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi