Michelin, continental, yokohama hangisi iyidir.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
continental pahalı versiyonları çok iyidir.. ama pahalı versiyonları türkiyede bildiğim kadarı ile satış rekabet politikası yüzünden satılmıyor türkiyede..

onun dışndaki alt versiyonları pahalı ve aşırı gürültülü aracın içine yol gürültüsünü çok veriyor continental eski aracımda vardı.. ve bilhassa ömrü geçdimi bittimi lastik büldiğin kütükden farkı kalmıyor..

yokohoma hiç sürmedim ama bildiğim kadarı ile onunda üst perfromans versiyonları kaliteliymiş baya ama onlarında fiyatı epey pahalı..

benim goodyear pirelli dunlop denemelerimden sonra dunlop birinci aslen michellin tek tercihim bütün araçlarımdada uzun süredir michellin tek tercihim oldu güzel yumuşak hamurlu bir lastik..

dunlopda çok iyi bir markadır bizim ülkemizde pek ismini reklamanını iyi yapamadı ama şunu söyliyim boeing uçaklarına lastik üreten bir firma.. boeing firmasının lastik tedarikçisi..

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Continin eco contact serisi ise tabiki michelin energy saver.Ama conti premium contact2 derseniz farklı bir lastiktir ve energy saverdan iyidir.Ben kendi aracıma da premium contact2 aldım.Sıkı bir pazarlıkla ve tanıdık olmasından dolayı 195-65-15 lastiklerin dördünü 500 e aldım.Çok iyi yol tuttuklarını söyleyebilirim.Fren olayında ise gerçekten harika.Islak zeminde uzun uzadıya denemedim ama bu akşamki yağmurlu havada kuru yolda gibi gittim.Zaten testlerdede yüksek puan alan bir lastik.Bu lastiğin michelin deki dengi primacy pilottur...Bu arada bende michelinciyim aslında ama yollarımız gereği çabuk yıprandığı için bu sefer conti aldım.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
continental pahalı versiyonları çok iyidir.. ama pahalı versiyonları türkiyede bildiğim kadarı ile satış rekabet politikası yüzünden satılmıyor türkiyede..

onun dışndaki alt versiyonları pahalı ve aşırı gürültülü aracın içine yol gürültüsünü çok veriyor continental eski aracımda vardı.. ve bilhassa ömrü geçdimi bittimi lastik büldiğin kütükden farkı kalmıyor..

yokohoma hiç sürmedim ama bildiğim kadarı ile onunda üst perfromans versiyonları kaliteliymiş baya ama onlarında fiyatı epey pahalı..

benim goodyear pirelli dunlop denemelerimden sonra dunlop birinci aslen michellin tek tercihim bütün araçlarımdada uzun süredir michellin tek tercihim oldu güzel yumuşak hamurlu bir lastik..

dunlopda çok iyi bir markadır bizim ülkemizde pek ismini reklamanını iyi yapamadı ama şunu söyliyim boeing uçaklarına lastik üreten bir firma.. boeing firmasının lastik tedarikçisi..

Continental derken kırmızı ile çizdiğim hangi seri lastik söylerseniz faydası olur çünkü benim kullandığım hiçbir continental bu dediklerinizi yapmadı.

Continin eco contact serisi ise tabiki michelin energy saver.Ama conti premium contact2 derseniz farklı bir lastiktir ve energy saverdan iyidir.Ben kendi aracıma da premium contact2 aldım.Sıkı bir pazarlıkla ve tanıdık olmasından dolayı 195-65-15 lastiklerin dördünü 500 e aldım.Çok iyi yol tuttuklarını söyleyebilirim.Fren olayında ise gerçekten harika.Islak zeminde uzun uzadıya denemedim ama bu akşamki yağmurlu havada kuru yolda gibi gittim.Zaten testlerdede yüksek puan alan bir lastik.Bu lastiğin michelin deki dengi primacy pilottur...Bu arada bende michelinciyim aslında ama yollarımız gereği çabuk yıprandığı için bu sefer conti aldım.

hepsine katılıyorum.

ben de Türkiye şartlarına uygun olduğu için;
Continental Premium Contact 2 veya
Lassa İmpetus 2 öneririm.
ikisini de Vectra GT'de kullandım 195/60/15 çok iyi lastiklerdi.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Continental derken kırmızı ile çizdiğim hangi seri lastik söylerseniz faydası olur çünkü benim kullandığım hiçbir continental bu dediklerinizi yapmadı.

hatırlamıyorum ama kalas gibi lastiklerdi arkadaşım zamanında s40 almışdı onunda üstünde fabrika çıkışı continental vardı kalas gibiydi o lastiklerde 6 ay sonra sıfır aracın üstündeki lastikleri değiştirdik..

adenin3456

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende michelin energy saver kullanıyorum.daha yeni taktırdım ve gayet memnun edici

uzman8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorumları okudum bide şu pencereden bakın aracı 2 el aldım üzerinde dunlop vardı malum opeller sert süspansiyon dunlopta sert lastik bozuk yolda zıplıyorum resmen peki ne yapalım illaki michelin çünki sert süspansiyonlu opeli yumuşak hamurlu michelin dengeler ancak ve 4 dunlopuda ilan verdim satıyorum 200 e müşteride çıktı basıcam parayı alıcam michelini:)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
michelin energy kullanıyoruz hiç bir sıkıntı yaşamadım yol tutuşu ve frenlemesi gayet güzel ıslak kuru zeminde...

hemso

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elimde pdf formatında AutoZeitung dergisinin 2010 yılında birçok lastik marka ve modelin karşılaştırmalı test dökümanı var eminim yardımcı olur. Ama buraya nasıl koyacağımı bilmiyorum. Belki Daha önce paylaşan olmuştur. Eğer isterseniz mail olarak atabilirim.