Merkezi Kilit Olayı

tciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Corsa C de araba içerisinde şöför tarafındaki kilitit kapattığımda tüm kapılar ve bagaj da otomatik olarak kapanıyor.Ancak bir AVM ye filan gittiğimizde bağajı kontrol etmeleri için arabayı stop edip anahtardan tüm kapıları açmak zorunda kalıyorum.Sadece bagajı açmak için bir imkan yokmduur ? Siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz ? Benmi yanlış bişeyler yapıyorum arkadaşlar.

Eski Corsa B arabamda böyle bir sorun yoktu kapı içi kiliti kapattığımda tüm kapılar kapanıyor,açtığımda ise tüm kapılar açılıyordu ...

Yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar ... çok gıcık bir iş ...

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
:)Sizde ozaman AVM YE gittiğiniz zaman kapınızın mandalını yukarı çekin nasıl olsa AVM de araban inmek için kapıları açmanız gerekecek:)

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Corsa C de araba içerisinde şöför tarafındaki kilitit kapattığımda tüm kapılar ve bagaj da otomatik olarak kapanıyor.Ancak bir AVM ye filan gittiğimizde bağajı kontrol etmeleri için arabayı stop edip anahtardan tüm kapıları açmak zorunda kalıyorum.Sadece bagajı açmak için bir imkan yokmduur ? Siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz ? Benmi yanlış bişeyler yapıyorum arkadaşlar.

Eski Corsa B arabamda böyle bir sorun yoktu kapı içi kiliti kapattığımda tüm kapılar kapanıyor,açtığımda ise tüm kapılar açılıyordu ...

Yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar ... çok gıcık bir iş ...

şöför tarafındaki kilide basınca tüm kapılar kitlenir. çekince hepsi açılır. eğer açılmıyorsa bi sorun var demektir.
şöyle bi deneme yapın.. arabanın dışıdan anahtarla kapıları kitleyin bagaja kapağına bakın. açın ve tekrar bakın.. bakalım açılacakmı... (5-6 kez deneyin)
muhtemelen ya bagaj kilit motorunda yada kablolarında bi kopukluk olmuş olabilir.