merkezi kilit beyni sorunu

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

dün bi arkadaşımın arabasının başına geldi.. bende çözemedim ve sizlerle paylaşmak istedim.

arabanın camları kendi kendine kapanıyor açılıyor. kapılar kilitleniyor. açılıyor. merkezi kilit sistemi ile ilgili bi sıkıntı var. sormak istediğim bu camları ve kapı kilitlerini kontrol eden neresidir. direk arabanın beynimidir. yoksa başka bi yerde bi beyin daha varmıdır.
not: dünkü yağmurda su almış olabileceği ihtimali de yüksektir.

bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını rica ederiz.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç su alıyor sebebi bu. Cam modülü merkezi kilit ile aynı mı ayrı mı bilmiyorum ama sağ tarafta ayaklarınızın sağ tarafında yani çamurluk tarafında kalıyor. Orda büyük bir kapak var. Onun altındadır merkezi kilit beyni.

sorbetroyal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağ kapının altında önde. plastik kapağın altında. cam kaldırma modulu ayrı olması lazım. ben bir süre merkezi kilit beyni sökük dolaştım camlarda bir sorun yoktu.

post44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam kızaklarının içi toz toprak dolunca kapanmaya engel görüyor ve kapandıktan sonra geri açıyor. Bu durumu yaşadım. temizletince geçti.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağ taraf derken aracın içinden bahsediyoruz dimi?????
teker davlumbazının altından felan bahsetmiyoruz??
nasıl anlatsam; böyle tek vida ile sökülen, L şekline benzer bi plastik parça var. onun altında mı???

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi sorum daha olacak;
cam kapama ve açma butonuna biraz uzun basınca camı komple kapatması veya açması lazım yaa.... onu saklayan yer neresi acaba???? gene merkezi kilit beyni mi o sağ taraftaki

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
bektaş senin dediğin yerde olsa 1 haftada fatiha dersimn modüle ayrıca cam kaldırma modülü orada olmaza şöför kapısının içinde olur

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada cam kaldırma modülü yok zaten.. ben merkezi kilit beyninin yerini soruyom.. ve camların uzun basınca kalkmasını da bu merkezi kilit beynimi sağlıyor diye soruyorum.

peki nerde bu beyin.. sen bilyormusun

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
arabada cam kaldırma modülü yok zaten.. ben merkezi kilit beyninin yerini soruyom.. ve camların uzun basınca kalkmasını da bu merkezi kilit beynimi sağlıyor diye soruyorum.

peki nerde bu beyin.. sen bilyormusun

merkezi kilit beyni; sağ ön kapının eşik bakalitinin uc kısmında yani torpido gözünüğn sağ tarafında altta kapak içeisindedir; camların düğmeye uzun basınca kapanmasını sağlayan beyin ise her camın kendi motorunun üzerindedir; ancak merkesi kilidi tetikleyen anahtar switchleri takılı kaldığında da bunu yapabilir; araçta alarm varsa bağlantıda sıkıntı olabilir; merkesi kilit şase ile devreyi tamamlar ve kiliştleme kablosu bişekilde şase alıyordur ve bundan yapıor da olabilir; alarm varsa devre dışı bırakmayı deneyin; yoksa mrk beyni ve ön kapı kartonlarını söküp incelemek lazım....

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol halil.. yerini tam olarak anladım.. arabada alarm yok.. zaten düşününce de ordan beynin su alma ihtimalide yok gibi..