merhabalar corsa b gsi baskı balata soru ?

efeccan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar corsa gsi'ımda 1-2 aydır süregelen vites geçiş sorunları sebebi ile ustamı aradım..

1- Vites çok durk kalk sonrası çok zor geçiyor... ve çok sert

2-Debriyaj çok dipte kavrıyor ve çok sert

3-Geri vitese geçerken çok fazla ses çıkarıyor

4-Son zamanlarda kalkışlarda sallama yapmaya başladı...

Bu durumları ustaya sölediğimde baskı balatanın bitmiş olabilceğini söyledi.

Bende fiyat aldım kendisinden sizlede paylaşıyorum...

Bu arada 90 100 km hızda fren yaptıgımda direksiyonum çok ama çok fazla sallanıyordu bununda disklerin yamuk olmasından ve balataların bitmesinden kaynaklandığını bulduk.... disklere bakılacak söküldüğünde ama balatalar garanti değişicek...

fiyatlar: 120tl hava soğutmalı fren diskleri
45 tl balatalar
180 tl debriyaj seti
225 tl işçilik _______ işçilğe şanzıman yağı birşey tornaya gidiyormuş debriyaj setinden bu işlemler dahil...

570 tl gibi bir toplam fiyat aldım.... Bu her zaman gittiğim servis...

birde başka servisi aradım.. 485 tl fiyat çıkardı ancak adama torna olayını sordugumda gerek yok,şanzıman yağını sordugumda hallederiz gibi geniş cevaplar alınca pek hoşuma gitmedi her zaman gittiğim yere gitmeyi planlıyorum.. fiyat nasıl ve başka yapılacak bir işlem varmı bildiğinz bu baskı balata değişiminde ?

birde merakımdan opel egem özel servisi aradım ve fiyat aldım hersey dahil 1494 tl fiyat söyledi yorumsuz :D

efeccan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada debriyaj için yapılacak bir tel vs ayarı varsa uzun bir süre gidicek gibiyse debriyaj set değişimi yaptırmam.. ama öyle olduğunu pek sanmıyorum :D

birde sabahları nedense genelde geri viteste oluyor bu debriyaj normalde kavradığı yerde kavramıyor biraz daha yukarda kavrıyor ve sanki debriyajdan ayağımı çok hızlı çekmişim gibi kalkıyor araç atıyor yani... birdahada olmuyor bu durum

Son düzenleme:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç beklemeden yaptırın derim baskı balatanızı, hiç ummadıgınız anda bır yerde bırakabılır bellli olmuyor cunku ...

Baskı balata ve debriyaj bilyanızı değiştirsinler

efeccan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam bende yaptırmayı dusunuyorum zaten derhal ancak bu sorunlar baskı balata sorunlarımıdır yoksa başka bişeymi çekişte falan hiç düşme yok?

birde fiyat nasıl?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cekişde düşme olmaz büyük şekilde zaten ama sizin aracınızın suan debrıyaj kavraması nasıl ? yani debriyajınız üstde mi kavrıyor ?

Balataların ne durumda oldugunu öğrenmek için rampa bir yerde aracınızı el frenı cekmeden vitesi 4 yada 5 e takın eger tutuyorsa baskı balatanız saglam demektır, ama kayma yapıyorsa bı baktırmakda fayda var , fıyatıda uygun benım astranın baskı balata bıttı ,debrıyaj bilyası vs 1000 tl ye yakın tuttu...

efeccan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj en dipte kavrıyor resmen sıfırda kavrıyor ayağını 1-2 milim çek kavramaya başlıyor

efeccan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar diskleri ve balataları değiştirdim... gsi larda diskler diğer corsa dakilerden daha büyük ve hava kanallı o yuzden ancak 2-3 magaza gezıp bulabildim sonunda orjinalinden buldum nede olsa fren aksamı bu bişeye benzemez. debriyajıda kucuk bir ayar sonucu istediğim gibi yaptılar şimdi sorunsuz.

OnayEmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan Aynı Sorunu Ben Yaşıyorum. Debriya en sonra kavrıyor. 1den 2 ye zor çekiyorum genelde 4 e atıyor. banada opel özel servisi kaba taslak 400 tl civarı dedi. Bu arada benim aracımda 97 GSI.