Merhabalar ... Astra H Kasa ?

Aytskal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze Merhabalar

Eski bir motosiklet kullanıcısı olarak aranıza İzmirden katılmak istedim..
Önceden Symbol ve Accent kullanıcısı biri olarak bu seferki tercihimi Astra H kasadan yana yapmak istiyorum Aslında tavsiyelerinizide ihtiyacım var Yaklaşık 40000 civarı bir bütçem var bu aralıktaki araçlar benzinli ve Dizel araçlarda 200000 civarı ve üzeri oluyor ben Benzin Lpg li düşünüyorum 1,3 Dizel düşük km çok çok zor ama olursada değerlendirebilirim.
Bu araçlarda kronik arızalar neler , alırken nelere dikkat etmeliyim ? hangi donanımı tercih etmeliyim ? Abs Çift Airbag ilk kriterim...
Astra H kesinlikle ilk tercihim ancak Megane 2 , Focus , Era arasındada tercih +,- yön değerlendirmesindede bulunabilirmisiniz....
Tavsiyelerinize ihtiyacım olacak şimdiden teşekkürler...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Astra H kasa manuel vites benzinli (mumkunse lpg takilmamis). Bu sekilde bir arac bulursaniz bence degerlendiriniz.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Aytskal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeniz için teşekkürler
Benzin fiyatları 4-4,5 civarı iken 3 yıl benzinli LPG bağlanmamış symbol kullandım çok az arıza çıkıyordu LPG bağlanınca araba dağıldı bu nedenle sattım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
opel astra h alabilirsin kronik sorun yok ustalara bakarsan opel de çok sorun var tek sorun iklimlendirme klimalı alırsan fabrıka hatası olan sıcak soğuk ayarı yapan klape ve dışarıdan içeriye hava basan klape arızalanıyor yani kırılıyor dışarı klape kırılınca araba sabahları buz gibi oluyor bunlar yapılıyor yanlız iklim kontrollü kilima olursa onun klapesi gögüs sökülüyor tüpsüz binersen tek arıza bende bazen araba kötü yakıt yüzünden arıza yakıyor 2 defa felan yakıt ile ilgili arıza yaktı tüpte kullandık 30 bin kmde üst kapağı açtırdık arıza yoktu actırdık ama tüp yüzünden valfler catlaklar var idi va bir emme bir egzoz valfi acık kalmıştı orjinal olarak toplayıp tüp iptal oldu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bir de cim arızası olursa oluyor onadan denk gelmedim internette öyle yazıyor

Aytskal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz Aytaç Bey. :)
Forumumuzda yalınız olmadığımı görmek beni sevindirdi. Ben de motosiklet kullanıcısıyım. Ama hali hazırda kullanıyorum. 👍

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Eğerki senede 10 bin km yapıyorsan al benzinde kullan ort. Şehir ici 50 kuruş yakar idealdir bence dizeler yıllık bakımların mesela 800 900 tl bulur benzinde 300 tl ye bakım biter ve sorunsuz kafan rahat dizeler turbo ya bakım yaptıran 500 600 isterlerse enjektör bakım istesen 300 400 benzinde enjektör derdin olmaz yada ne yapacaksın belirli devirlerin üzerinde benzine gecmesini ayarlat bana kalırsa benzinli alabilirsin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Diğer modellere gore dolu araba almış olursun

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
instagram da araçlar_hakkinda_hersey sayfasında detaylı tanıtıldı hocam isterseniz inceleyebilirsiniz..