Merhaba

cakirca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Opel sever arkadaşlar,

Opel Astra 1.4T Otomatik Sport Minaral Gri alarak aranızdayım.

Kısaca Opel Astra alacak benim gibi araba konusunda kararsız ve acemi olan arkadaşlara kendi tecrübelerimden biraz bahsetmek isterim.
Daha önceden fiat Punto, Linea, fiorino, doblo, Meriva, Insigna araçları kısa süreçlerde kullanma fırsatı buldum ben memnuniyetlerimi bu araçlara göre kıyaslayabilirim.

Astranın özellikle ses yalıtımı konusunda çok hoşuma gittiğini belirtmek isterim normal kullanımda kabine aldığı ses yorucu değil ve artçı kullanmak istediğinizde ise hoş bir homurtu geliyor tabi bu kaplan sesi değil ama benim gibi araç konusunda acemi birisini memnun edebilir.

Aracın direksiyon hissiyatına gelince benim kullandığım süreçte (500km.) beni yolda üzmedi, Fiat puntoda bulunan city modu kadar olmasada tek el ile kullanımda kesinlikle sizi yormaz zorlamaz, kuş gibi hafif diyebilirim direksiyon için.

Aracın vites geçişlerine gelincede eğer agresif bir kullanım sergiliyorsanız vites geçişlerini sizi hissettirecektir, ancak sakin kullanımlarda ise çok güzel, vites geçişleri hissedilmeyecek geçişlere sahip ben kişisel olarak agresif sürdüğümde vites geçişlerinden hoşlandım bir ivmelenme hissettirmesi ve motordan gelen ses ile mutlu ediyor. ayrıca sollamalarda ise sizi üzecek şekilde değil ama tabi aracınızın huyunu suyunu öğrendinizde...

Ses sitemi ise geçer not alır ama insan biraz daha temiz ses beklentisi oluyor özellikle tiz  seslerde performansını beğenmedim.

Araç yakıt olarak yok ben benzin yakmam demiyor verdinizmi gazı afiyetle içiyor :) ama sakin kullanım da ve şehirler arası yollarda hız sabitleme açıkken kullanımda yaktığına pek önemsiyeceğinizi sanmıyorum özellikle 10-15bini devirdiğinde iyice düşeceğine inanıyorum.

şimdilik aracın sağından solundan tıkırtı tukurtu gelmiyor.

Bagaj olarak ise tek çocuklu bir aile için starup araç olarak alınabilir.

Araçdan çok analamam ama ben koltuk yapısını seviyorum ancak sanki kör noktaları var gibi geliyor yada ben dobloyu çok kullandım :)

Kısaca ben araçtan memnunum ancak ilk yılın sonunda tüp taktırıp taktırmama konusunda kara vereceğim.

Araç alacak ve almış arkadaşlara tüm foruma kazasız belasız güven dolu sürüşler dilerim.

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Merhaba

Aracınız hayırlı olsun , kazasız belasız güzel günlerde kullanın  welllcommee

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

welllcommee

cakirca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler..

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kör noktaları var gibi değil fazlasıyla var.Dönüşlerde baya zorluk çekiyorum. Aracınızı güle güle kullanın.

Aramıza  welllcommee

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kör nokta maalesef var dönüşlerde özellikle baya etkiliyor alışana kadar tabi birazda koltuk konumuylada ilgili bir konu hayırlı olsun hoşgeldiniz :)

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee hayırlı olsun.