Merhaba. Opel almak istiyorum.

Ruffy99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2004 model Opel Astra G kasa Club paket araç var bir arkadaşta 1.4 16valf motor benzin/LPGli.
Kullanan/bilen arkadaşlarin değerli görüşlerini almak istiyorum.
1.4 motor nasildir. Kasayı rahat kaldırır mı? Yokuşta güçten düşme olur mu?
Piyasası nasildir?

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Araç arkadaşının ise al bir günlük kullan bence. Gidişi yakıtı bakarsın kafan rahat olur.

• Beğen
Tepkiler: Ruffy99 ve Nobran

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kuzenimde vardı bu aracın sedan olanından, g kasa çıktığı gün almıştı ve k kasa çıkana kadar da senelerce kullandı sonra da k kasaya geçti. Teknolojik gelişmeleri takip etmeyen arabanın a sından anlamayan ilk aracı olan g kasada bile pek çok özelliği bilmeden kontağı çevirip yola çıktı senelerce böyle bir adam yani... Birkaç kere de irili ufaklı kazaya karıştı ama buna rağmen yahu bu araç çok güzel sağında solunda bir sürü şey var ama eskisinin tadını hiç alamıyorum ona güvendiğim kadar bu güven vermiyor der durur. Demem o ki keyifli güvenli ve sağlam arabadır ama siz bu aracı ne için alacaksınız önemli olan o. Keyifli bir sürüş için ok alınır ancak teknolojisi eskimiş bir 1.4 motordan çok bir şey beklemek de doğru değil hele ki lpg de kullanırsanız. En doğrusu ise yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yapıp alıp bir günlüğüne kullanmak. Madem araç sahibi tanıdık itiraz edeceğini düşünmüyorum. Alacaksanız da dikkat etmeniz gereken nokta triger kayışı, baskı balata, direksiyon, rot başları ve motorun yağ yakıp yakmadığı gibi konular olsun. Sonuçta 15 yaşında araba.

Ruffy99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Hız seven bir insan değilim sakin sakin sürmeyi tercih ederim. Aracı alma nedenim ise Allah nasip ederse kızım olacak sırf hasteneye, memlekete gidip gelirken otobüs ile uğraşmamak için rahat gidip gelmek için aracı almak istiyorum.

Araç hakkında biraz daha detay vereyim. Club paket, 122000 km, ve kaza, boya, değişen yok.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2012 model corsam, ilk sahibi olmama rağmen 120.600km yaptım varın gerisini siz düşünün 😊

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Hız seven bir insan değilim sakin sakin sürmeyi tercih ederim. Aracı alma nedenim ise Allah nasip ederse kızım olacak sırf hasteneye, memlekete gidip gelirken otobüs ile uğraşmamak için rahat gidip gelmek için aracı almak istiyorum.

Araç hakkında biraz daha detay vereyim. Club paket, 122000 km, ve kaza, boya, değişen yok.
Selamlar bence almayı düsündügünüz aracı iyibi exper firmasına yada yetkili serwise götürüp baktırın öyle alın

Ruffy99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracı almaktan vazgeçtim nedeni ise aracın km sorgusu yaptığımda 2011 ile 2019 arası çıkıyor 2011 öncesinin kaydı yok. Aracın ilk sahibi ise 2004-2007 arasında Bi oto kiralama şirketiymis. Bundan dolayı orijinal km olduğunu düşünmüyorum mutlaka oynanmıştir

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu şüphe yeterli hocam kesinlikle alınmaz. Kilometre ile mutlaka oynamışlardır. Almamakla doğru bir karar vermişsiniz.

• Beğen
Tepkiler: mbu ve Ruffy99

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracı almaktan vazgeçtim nedeni ise aracın km sorgusu yaptığımda 2011 ile 2019 arası çıkıyor 2011 öncesinin kaydı yok. Aracın ilk sahibi ise 2004-2007 arasında Bi oto kiralama şirketiymis. Bundan dolayı orijinal km olduğunu düşünmüyorum mutlaka oynanmıştir
Bikere rent a car dan cıktıysa al sana saglam bi almama sebebi wazgecmekle en iyisini yapmıssınız

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durum değişti şimdi, muhtemelen bir sıfır atılmıştır kilometreden 😅

Bu arada aracın gerçek kilometresini okumak için çeşitli yollar var. Mesela abs beyni ve BCM de kilometreyi kendileri ayrıca kayıt eder buralardan kilometre okuyacak ustaya götürmek lazım ben nasıl okunur bilmiyorum ama okunduğunu biliyorum tabi bu parçaların değişmemiş olması gerekiyor ki galeriler o kadar uğraşmaz ecudakini değiştirir, ekranda gözüken yeter. Galeriye gidin ustam var abs beyninden de kilometreye baktıracağım diye blöf atın sonra yüzünü iyi okumaya çalışın. İlk başta ben araca kefilim şöyle güzel böyle muhteşem çok temiz tekrar satmayı düşünürsrnudirek bana getir alacağım falan diye aracı överken bir anda yan çizmeye başlarsa, bize böyle geldi o kadarını bilmem ben falan derse bilin ki düşürülmüş. Bir de araçlar artık muayeneye girdikten sonra km leri kayıt ediliyor ama bu uygulama kaç yılında başladı bilmiyorum yani araç muayeneye girdikten sonra girdiği km kayıt ediliyor ama tekrar muayeneye girmeden önce düşürülürse ona yapacak bir şey yok. Muhtemelen 2010 2011 gibi falan başlamıştır bu uygulama.

Son düzenleme: